باستان شناس سوری توسط داعش گردن زده شد

19 اوت 2015 - 11:30 dsfr.ir/9449n

خالد الاسعد باستان شناس 82 ساله سوری توسط داعش گردن زده شد و به قتل رسید. این باستان شناس نزدیک به 50 سال در پالمیر فعالیت باستان شناسی انجام داده است.

به گزارش دنیای سفر؛ داعش یک باستان شناس را در شهر باستانی سر بریدند و جسد وی را در میدان اصلی این شهر تاریخی آویزان کردند.

مامون عبدالکریم مدیرکل آثار باستانی سوریه روز سه شنبه اعلام کرد، داعش که مناطق گسترده ای از سوریه و عراق را به کنترل خود درآورده اند ماه گذشته شهر پالمیرا در مرکز سوریه را که در کنترل نیروهای دولتی قرار داشت شهر پالمیرا تصرف کردند.

کامیار عبدی باستان شناس در گفت و گو با دنیای سفر اعلام کرد که این باستان شناس 82 ساله بیش از 50 سال سابقه باستان شناسی داشته و چندین تحقیقات علمی در رابطه با شهر تاریخی پالمیر در چندین نشریه باستان شناسی جهانی منتشر کرده است.

داعش در حالی با جدا کردن سر خالد الاسعد، جسدش را از وسط میدان تاریخی پالمیرا آویزان کرده است که باستان شناسان ایرانی با اظهار تاسف و نگرانی از این واقعه اعلام کردند که حضور داعش در شهر تاریخی پالمیرا باعث از بین رفتن تمام آثار باستانی این شهر خواهد شد.

پالمیرا یکی از مهم ترین ویرانه های تاریخی جهان با بیش از 2 هزار سال قدمت است. این شهر تاریخی یکی از آثار ثبت شده سوریه در میراث جهانی یونسکو است که هم اکنون در تصرف گروه جنایتکار داعش است.

1