رصد بارش شهابی برساووشی در رباط عباس آباد تایباد برگزار شد

17 اوت 2015 - 10:30 dsfr.ir/752cq

مدیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان تایباد از اجرای برنامه رصد بارش شهابی بر ساووشی در رباط عباس آباد این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره كل میرث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، مجید حسینی با اعلام این خبر گفت: این برنامه توسط انجمن نجوم مشهد به منظور آشنایی علاقه مندان با مباحث علمی و نجومی به مناسبت بارش شهابی در رباط عباس آباد تایباد برگزار شد. این برنامه با استقبال خوب و حضور بیش از 90 نفر از علاقه مندان مباحث نجومی از شهرهای مشهد، تایباد، تربت جام و شهرهای مجاور انجام شد.

حسینی اضافه كرد: با هماهنگی های انجام شده با فرمانداری و شورای اسلامی و شهرداری، نیروی انتظامی، هلال احمر، اداره برق، اداره جهاد كشاورزی و دامپزشكی با استقرار و فراهم سازی  امكانات مختلف در رباط عباس آباد اقدام به ارائه خدمات مختلف كردند. در حاشیه این مراسم موسوی معاون فرماندار تایباد در بازدید از این مراسم بر آمادگی فرمانداری و كلیه دستگاه های اجرایی شهرستان برای فراهم سازی امكانات لازم به منظور رفاه حال مسافرین و گردشگران از شهرستان تایباد تاكید كرد.

گفتنی است، منطقه  تاریخی عباس آباد تایباد در فاصله 30 كیلومتری شمال غربی تایباد قرار داشته و شامل محوطه تاریخی-رباط و قلعه تاریخی عباس آباد می باشد. این منطقه مساحتی بالغ بر 400 هكتار داشته كه رباط عباس آباد با مساحت حدود 5 هزار مترمربع عرصه و بیش از 4 هزار مترمربع اعیان از دوره صفویه و شامل دو حیاط و همچنین دارای آب انبار شاه نشین و آتش انداز و به شماره 2386 در سال 1378 در فهرست آثار ملی كشور به ثبت رسیده است.

1