24 آوریل 2024 - 12:39

بی توجهی ایرلاین ها به بخشنامه لغو کف قیمت بلیت هواپیما

23 ژانویه 2022 - 22:50 dsfr.ir/uk55d

بی توجهی ایرلاین ها به بخشنامه لغو کف قیمت بلیت هواپیما
دنیای سفر
خرید آنلاین بلیت هواپیما

در حالی که ۵ روز از بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت های هواپیمایی مبنی بر لغو مصوبه کف قیمت پرواز می گذرد، همچنان هیچ ایرلاینی اقدام به فروش بلیت زیر ۶۰۰ هزار تومان نمی کند.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از خبرگزاری مهر، کاپیتان محمد محمدی بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ۱۹ دی ماه ضمن حمایت تلویحی از مصوبه انجمن شرکت های هواپیمایی مبنی بر تعیین کف قیمت بلیت پروازهای داخلی، به ایرلاین هایی که این مصوبه را رعایت نکنند، هشدار «برخورد» داد.

رئیس سازمان هواپیمایی گفته بود فروش بلیت هواپیما در نرخ های پایین ممنوع است.

با این حال پس از انتقاداتی که رسانه ها مطرح کردند، میر اکبر رضوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ۲۸ دی ماه از ملغی شدن مصوبه انجمن شرکت های هواپیمایی در خصوص تعیین کف نرخی بلیت هواپیما خبر داد.

رضوی افزود: در روزهای اخیر انجمن شرکت های هواپیمایی با ابلاغ صورتجلسه ای به شرکت های هواپیمایی با تعیین کف نرخی، حداقل قیمت فروش بلیت در پروازهای داخلی را ۶۰۰ هزار تومان اعلام کرده بود. با توجه به مغایرت صورتجلسه فوق با آخرین مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری مبنی بر حذف کف نرخی از قیمت بلیت هواپیما، سازمان هواپیمایی کشوری موضوع فوق را پیگیری و بر این اساس، انجمن شرکت های هواپیمایی با ارسال نامه خطاب به مدیران عامل شرکت های هواپیمایی مصوبه فوق را ملغی کرد.

اگرچه ۵ روز از اعلام سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر ابلاغ لغو صورتجلسه انجمن شرکت های هواپیمایی در خصوص تعیین کف قیمت بلیت پروازهای داخلی می گذرد، اما همچنان خبری از اجرای دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری نیست و تقریباً بلیت پروازهای داخلی زیر ۶۰۰ هزار تومان نایاب است.

1