وزیر گردشگری با دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی دیدار کرد

22 ژانویه 2022 - 11:20 dsfr.ir/w64zp

وزیر گردشگری با دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی دیدار کرد
پولولیکاشویلی وزیر گردشگری ایران با دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی
دیدار

عزت الله ضرغامی در #سفر به اسپانیا با دبیرکل سازمان جهانی #گردشگری دیدار کرد. پولولیکاشویلی نیز تاکید کرد این سازمان به پیشبرد همکاری خود با ایران برای بهبود گردشگری مصمم است.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که همزمان با برگزاری نمایشگاه گردشگری اسپانیا به دعوت دبیرکل سازمان جهانی گردشگری به مادرید سفر کرده است، با همراهی حسن قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا با زوراب پولولیکاشویلی، دبیرکل این سازمان دیدار و گفت وگو کرد. پولولیکاشویلی، درباره دیدار با ضرغامی در صفحه رسمی خود در اینستاگرام نوشته است: سازمان جهانی جهانگردی به پیشبرد همکاری خود با ایران برای بهبود گردشگری مصمم است. 

او همچنین گفته است: ایران از طریق برنامه های نوآوری آموزش این پتانسیل را دارد که گردشگری را به یک شریک قوی برای رشد تبدیل کند.

بنا بر گزارش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، زوراب پولولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری همچنین گفته است: ایران از نظر ماهیت چندفرهنگی، قابلیت ها و ظرفیت های متنوع در زمینه انواع گردشگری یکی از قطب های اصلی گردشگری جهان محسوب می شود. 

او ایران را یک قدرت گردشگری دانسته و بیان کرده است: ایران به لحاظ جایگاهی که در حوزه گردشگری و صنایع دستی دارد، می تواند سازمان جهانی گردشگری را در نیل به اهداف و برنامه هایش یاری کند. 

پولولیکاشویلی اهم اقدامات صورت گرفته در طول سال های اخیر و دوران تصدی خود در راستای توسعه گردشگری در سطح جهان را تشریح کرد که از آن جمله به گردشگری روستایی، گردشگری داخلی، توسعه و ترویج آموزش های آن لاین به ویژه با محوریت جوانان اشاره کرد. 

عزت الله ضرغامی در این دیدار با اشاره به این که گردشگری حق همه مردم دنیاست، گفت: امروز مؤثرترین عامل همگرایی ملت های دنیا، گردشگری است. ارتباط مستقیم مردم با یکدیگر بسیاری از ذهنیت های منفی نسبت به روابط انسانی را از بین می برد و زمینه دوستی و خوشبینی را بین آحاد مردم فراهم می کند. 

او در این دیدار با اشاره به برگزاری دهمین مجمع گردشگری شهری به میزبانی شهرداری تهران، کنفرانس گردشگری روستایی کردستان و کرمانشاه و اعطای بورس های آموزشی، ضرورت پشتیبانی دبیرکل ازاین برنامه ها را یادآور شد.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری همچنین درباره نقش سامانه های دیجیتال در صنعت گردشگری، گردشگری غذا و کمک به کشورهای عضو UNWTO برای جذب سرمایه گذاران در حوزه گردشگری توضیحاتی داد و گفت: اطمینان دارم این دیدار سرآغاز بزرگی برای تعمیق دوستی ها و همکاری های ما است.

مادرید که مقر سازمان جهانی جهانگردی است، تا روز یکشنبه سوم بهمن ماه نیز محل گردهمایی فعالان گردشگری کشورها خواهد بود و ایران نیز با 14 شرکت گردشگری در نمایشگاه فیتور اسپانیا حضور دارد.

1