13 آوریل 2024 - 13:05

وعده وزیر برای تخفیف نوروزی هتل ها

17 فوریه 2020 - 11:00 dsfr.ir/576sc

وعده وزیر برای تخفیف نوروزی هتل ها
epersianhotel.com
هتلداری

وزیر گردشگری از برنامه ریزی برای ارائه سرویس غیرتورمی در هتل ها طی تعطیلات نوروز ۹۹ خبر داد.

علی اصغر مونسان در این باره گفت: یکی از موضوعاتی که برای نوروز ۹۹ بر آن تاکید داریم این است که حسب دستور رئیس جمهوری محترم در خصوص فراهم آوردن شرایط سفر ایمن و با نشاط در نوروز امسال تمام ظرفیت ها برای سفر ایمن و با نشاط هموطنان به کار گرفته شده است و امسال به طور حتم یک نوروز متفاوت را خواهیم داشت. وی افزود: به همین منظور تاکید ویژه ای بر عدم افزایش قیمت در تمام حوزه های گردشگری از جمله هتل ها و اماکن اقامتی داریم و برنامه ریزی کردیم که هیچ گونه افزایش قیمتی وجود نداشته باشد که حتی بخش خصوصی این قول را به ما داده اند که در نوروز برای مسافران و گردشگران تخفیف هایی را نیز در نظر بگیرند.

بنابراین نوروز به هیچ عنوان بهانه ای برای گران کردن قیمت ها نیست. امسال سفری ارزان، ایمن و با نشاط را هموطنان انجام خواهند داد. وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: در آستانه نوروز ۹۹ هستیم به طور حتم در تعطیلات نوروز مردم به مناطق مختلف کشور خواهند رفت. من توصیه ام به هموطنان عزیز این است که توزیع سفر داشته باشند و سفر تنها به یک مقصد خاص خلاصه نشود و با توجه به ظرفیت هایی که در تمام استان های کشور وجود دارد در نوروز ۹۹ به استان های مختلف سفر کنند. مونسان همچنین در مصاحبه روز گذشته خود با خبرنگاران، درباره روند ورود توریست به کشور نیز تصریح کرد: خوشبختانه در ۱۰ ماه اخیر حدود ۸ میلیون گردشگر خارجی وارد کشور شدند که ارزآوری هم برای ما داشته است؛ البته در یکی دو ماه اخیر اتفاقاتی افتاد که تاثیراتی را نیز در این حوزه گذاشت؛ اما به طور حتم از این حوادث عبور خواهیم کرد و روند گردشگری کشور رو به رشد خواهد بود.

وی درباره آخرین وضعیت بازار صنایع دستی نیز گفت: بخش صنایع دستی کشور به لحاظ کیفیت و تنوع محصول به شدت ارتقا یافته است. از حدود دو سال پیش طرح تجاری سازی صنایع دستی را آغاز کردیم و در این دو سال انصافا این ارتقا را می بینیم و امروز در این نمایشگاه شاهد حضور محصولات با کیفیت هستیم. سال گذشته در مجموع صادرات رسمی و چمدانی موفق به صادرات ۶۰۰ میلیون دلار صنایع دستی شدیم که البته هدف گذاری ما برای ۲ میلیارد دلار است. در فاز اول قصد داریم به یک میلیارد دلار و در فاز نهایی به ۲ میلیارد دلار صادرات صنایع دستی دست پیدا کنیم. او ادامه داد: جا دارد دولت و مجلس حمایت های بیشتری از این حوزه به عمل آورند؛ چراکه صنایع دستی نمود عینی تحقق اقتصاد مقاومتی است. در حوزه صنایع دستی جوانان خوش ذوق فعالیت می کنند و توانسته اند کارهای بسیار زیبایی ارائه دهند.

1