21 فوریه 2024 - 15:58

حریق هتلی در مشهد

22 ژوئیه 2017 - 14:50 dsfr.ir/yy2vv

حریق هتل روتانای مشهد

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر مشهد از وقوع حریق در یک مجتمع اقامتی در حال ساخت در خیابان امام رضا (ع) خبر داد.

حسین جعفری در گفت و گو با ایسنا، در این باره گفت: به دنبال اعلام حریق در یک مجتمع اقامتی در حال ساخت در خیابان امام رضا (ع) در حوالی ساعت 12:30 امروز شنبه، بلافاصله چندین تیم آتش نشانی به همراه امکانات و تجهیزات مربوط به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اشاره به عملیات اطفای حریق افزود: در حال حاضر شعله های آتش در این ساختمان مهار شده و آتش نشانان در حال عملیات برای اطفای کامل حریق هستند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر مشهد با بیان اینکه اخبار تکمیلی از این حادثه اعلام می شود گفت: تا کنون این حریق خسارت جانی نداشته و علت آن نیز پس از اطفای کامل حریق اعلام خواهد شد.

جعفری اظهار کرد: در پی این حادثه دود غلیظی به آسمان برخواست که تا شعاع چندکیلومتری محل حریق نیز قابل رویت است.

بر اساس اطلاعات اولیه خوشبختانه کسی از شهروندان در این حادثه مصدوم نشده است، اما تعدادی از آتش نشانان مصدوم شده اند؛ عملیات کاوش همچنان ادامه دارد.

اشتعال نمای کامپوزیت، عامل آتش سوزی هتل مشهد بود

رییس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی گفت: آتش سوزی هتل نیمه ساخته روتانای مشهد، به علت اشتعال مصالح ساختمانی بوده که تاکنون خسارات جانی نداشته است.

محمد قانعی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: ساختمان هتل روتانا هنوز کامل نشده و در حال ساخت است، اما امروز (شنبه) بر اثر اشتعال مصالح ساختمانی دچار حریق شد. این ساختمان نیمه کاره، حدود یک ساعت در آتش سوخت که با تلاش آتش نشان ها اکنون مهار شده، اما دود آن هنوز در فضا دیده می شود.

او ادامه داد: هتل روتانا که از مجموعه زنجیره ای این هتل است، توسط سرمایه گذار ایرانی تا یک سال و نیم دیگر به بهره برداری می رسد. با توجه به اینکه نمای این ساختمان کامپوزیت، یونولیت و مصالح اشتعال زا بوده، بر اثر جرقه دچار حریق می شود.

رییس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی اضافه کرد: هنوز کارشناسان درباره علت آتش سوزی ساختمان این هتل نظر دقیقی اعلام نکرده اند و این علت بر اساس اطلاعات شاهدان و کارکنان حاضر در محل اعلام شده است.

قانعی گفت: در این آتش سوزی کسی آسیب جانی ندیده است.

1