ثبت جهانی یزد ندای عدالت طلبی ایران را به سرتاسر جهان می رساند

10 ژوئیه 2017 - 19:00 dsfr.ir/gc96p

ثبت جهانی یزد ندای عدالت طلبی ایران را به سرتاسر جهان می رساند
میثم رودکی
شهر تاریخی و جهانی یزد

ثبت جهانی یزد به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو فرصت گرانبهایی برای آشنایی ملل دنیا با رفتار نوع دوستانه ایرانیان است.

نماینده تفت و میبد ثبت جهانی شهر یزد به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو را فرصت گرانبهایی برای آشنایی ملل دنیا با رفتار نوع دوستانه ایرانیان دانست که ندای عدالت طلبی و آزادی خواهی ایران را به سرتاسر جهان برسانند.

به گزارش ایسنا، پیام کمال دهقانی در پی ثبت شهر یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد از سوی یونسکو، فرصت گرانبهایی در پیش روی ما قرار می دهد که شکوفایی هر چه بیشتر و بهتر پتانسیل ها و ظرفیت های استان را در زمینه های فرهنگی، گردشگری، عمرانی و اقتصادی فراهم می سازد که ضرورت بهره گیری بهتر و با برنامه از این فرصت را دوچندان می نماید.

بدیهی است آشنایی ملل دنیا با رفتار نوع دوستانه ما ایرانیان که برگرفته از فرهنگ تعامل، تساهل و مدارایی است که ریشه در آموزه های اسلامی، ایرانی دارد، آنان را به سفیران فرهنگی تبدیل خواهد نمود که ندای عدالت طلبی و آزادی خواهی ایران را به سرتا سر جهان خواهند رسانید.

این جانب بر خود لازم می دانم ضمن تبریک این موفقیت ملی به مردم استان، مراتب امتنان و تشکر خود را از کلیه عزیزانی که در روند پر زحمت ثبت جهانی تلاش مستمر و بی وقفه داشتند، از استاندار و معاونین ایشان و مدیران سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، وزارت امور خارجه و سایر دستگاه های مربوطه که در تحقق این رویداد بزرگ و موفقیت کم نظیر سهیم بودند ابراز دارم.

کمال دهقانی فیروز آبادی
نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی»

1