تسریع در صدور ویزا برای ایرانیان، توسط فرانسه

5 فوریه 2017 - 10:00 dsfr.ir/9y4cy

تسریع در صدور ویزا برای ایرانیان، توسط فرانسه
agencytravel.ir
برج ایفل یکی از جاذبه های گردشگری فرانسه

ما تلاش می کنیم برای روادید، تسهیلات بیشتری داشته باشیم و صدور ویزا را راحت تر کنیم

"ژان مارک آیرو، وزیر خارجه فرانسه"

ژان مارک آیرو، وزیر خارجه فرانسه؛ در همایش تجاری ایران و فرانسه با تاکید بر اینکه به دنبال همکاری درازمدت با ایران در بخش های ریلی، بندری و انرژی هستیم، گفت: بعد از امضای قرارداد وین وارد مرحله جدیدی شدیم و این تفاهم برای ما بسیار مهم است.

وی افزود که ایران در آموزش عالی در تمام دنیا خوشنام است و به همین دلیل هم ما می خواهیم با این کشور تعامل دانشگاهی داشته باشیم. در همین راستا هم ١٧ تفاهم نامه همکاری دانشگاه ها در گذشته امضا شده که به سود دو کشور است. باید بگویم که فرانسه از همکاری دو جانبه استقبال می کند.

آیرو با بیان اینکه فرانسه خواهان تسهیل روادید برای ایرانیان است، تاکید کرد که ما تلاش می کنیم برای روادید تسهیلات بیشتری داشته باشیم و صدور ویزا را راحت تر کنیم و این موضوع را به سفارت فرانسه در ایران اعلام کرده ام و سفیر ما هم در این خصوص فعالیت زیادی دارد.

وزیر خارجه فرانسه از همکاری دو کشور برای مبارزه با تروریسم خبر داد و افزود: روابط ایران و فرانسه بعد از برجام بیش از ۲۰۰ درصد شده است و رنو و پژو در ایران فعال شده اند و فعالیت این شرکت ها در ایران ایجاد کار می کند. همچنین قرار است ۱۰۰ فروند هواپیما به ایران تحویل شود که اولین آن تحویل شد و امیدوارم سایر آنها هم به همین سرعت تحویل شود.

و در پایان با اشاره به اینکه فرانسه در زمینه گارانتی صادرات به ایران فعال است گفت که بانک های فرانسوی و صادرکنندگانی که می خواهند با ایران تعامل داشته باشند را گارانتی می کند که نشان از اعتماد فرانسه به تجارت با ایران است همچنین تلاش می کنیم بانک های بیشتری را وارد این عرصه کنیم. هر چند پیشرفت های زیادی داشته ایم اما تجار ما تصور می کنند حضور در ایران کمی پیچیده است، بنابراین باید قفل های مالی در روابط دو کشور برداشته شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « کن نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1