کمیته گردشگری پایگاه میراث فرهنگی ابیانه تشکیل شد

24 فوریه 2016 - 11:40 dsfr.ir/cd839

کمیته گردشگری پایگاه میراث فرهنگی ابیانه تشکیل شد
تیشینه
روستای ابیانه

نخستین نشست کمیته گردشگری پایگاه ابیانه با موضوع ساماندهی گردشگری ابیانه در ایام نوروز تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ احمد نجیبی مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی ابیانه با تبیین اهداف تشکیل این کمیته اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع گردشگری در ابیانه و اثرگذاری فوق العاده آن در حفاظت و توسعه پایدار ابیانه، بر آن شدیم با تشکیل کمیته ای مشورتی با حضور افراد صاحب نظر از نهادهای اجرایی، موضوعات حوزه گردشگری این روستای تاریخی را به بحث و تبادل نظر بگذاریم.

وی با اشاره به فرا رسیدن عید نوروز و افزایش چشمگیر آمار گردشگران در ابیانه، برنامه محوری در ساماندهی گردشگری ابیانه و تصمیم گیری در این زمینه با حضور مسئولان اجرایی را ضروری دانست.

دهیار ابیانه نیز در این جلسه با استقبال از تشکیل این جلسات همفکری، به بیان مشکلات گردشگری ابیانه در ایام عید نوروز پرداخت. به گفته وی، علی رغم ساماندهی ترافیکی و فراهم کردن زیرساخت های خدماتی اولیه از سوی دهیاری ابیانه در سال های گذشته، این روستا در ایام نوروز با مشکلات عدیده ترافیکی مواجه است.

محمد عادلی در زمینه برگزاری نمایشگاه در ایام نوروز اعلام کرد: سرمایه گذارانی که برای برگزاری نمایشگاه مراجعه کرده اند، می توانند با اخذ مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان نسبت به برگزاری نمایشگاه اقدام کنند.

در این جلسه حسین یزدانمهر مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز نیز با برشمردن مشکلات گردشگری ابیانه در سال های اخیر خصوصا در حوزه ترافیک و برنامه ریزی بازدید تاکید کرد. به گفته وی، علاوه بر برنامه ریزی برای نوروز باید به فکر آسیب شناسی و بهره وری از آن برای سال های بعد باشیم.

تدوین پیشنهادات پایگاه در قالب طرحی برای ارائه در کارگروه سفر استان به منظور بررسی تخصصی در کارگروه یاد شده مصوبه پایانی این نشست به شمار می رود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1