با راه اندازی خط کشتیرانی قشم-عمان

بن بست گردشگری جزیره قشم از بین می رود

18 نوامبر 2015 - 15:30 dsfr.ir/ug3po

بن بست گردشگری جزیره قشم از بین می رود
pmo.ir
خط کشتی رانی مسافرتی بندر لنگه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از راه اندازی خط کشتیرانی قشم، عمان خبر داد و افزود: راه اندازی این خط کشتیرانی نقش مهمی در جذب گردشگر از کشورهای حوزه خلیج فارس ایفا می کند و همچنین مسیرهای مسافرت گردشگران در کشور را از بن بست خارج خواهد کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد قشم؛ عبدالجواد کمالی ادامه داد: هم اکنون بسیاری از جهانگردانی که به کشور وارد می شوند پس از بازدید از مناطق جنوبی باید دوباره به شهرهای بزرگ برگشته و از آنجا به کشورهای حوزه خلیج فارس سفر کنند اما با راه اندازی این خط کشتیرانی می توانند از قشم ادامه سفر خود را انجام دهند.

به گفته کمالی جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم هم اکنون به صورت مستمر برگزار می شود و علاوه بر برنامه ریزی برای آماده ساختن جزیره در ایام نوروز برای پذیرایی از مهمانان نیم نگاهی به آینده گردشگری قشم دارد و با برنامه ریزی های انجام شده پیش بینی می شود در کمتر از یک دهه آینده نوع گردشگری که به این جزیره سفر می کند تغییر کند و کیفیت خدمات ارائه شده نیز به استانداردهای بین المللی برسد. در نهایت باید گفت جزیره قشم بکرترین نقطه ایران چه از نظر طبیعی و چه از نظر آداب و رسوم برای جذب گردشگران است و با برنامه ریزی های انجام شده آینده ای پر گردشگر در انتظار این جزیره است.

وی در پایان گفت: امید است با به کار گرفتن نیروهای متخصص و اعتبارات مناسب این برنامه های محقق گردند و درآمد جزیره و کشور را از این صنعت سبز افزایش دهند؛ نباید فراموش کرد در این میان رعایت نکات زیست محیطی باید اولین ملاحظه مسئولین در احداث و بهره برداری از طرح ها باشد تا به این طبیعت بکر و زیبا آسیب نرسد و روزی نیاید که در سواحل خلیج فارس نیز منظره های زشتی را ببینیم که گاهی در سواحل دریا خزر می بینیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1