اقتصادنیوز بررسی کرد:

شکسته شدن نرخ های تورهای خارجی، علت چیست؟

8 نوامبر 2015 - 13:40 dsfr.ir/3t2qs

شکسته شدن نرخ های تورهای خارجی، علت چیست؟
turkeytravelplanner.ir
مسجد ایاصوفیه در استانبول

نرخ برخی از تورهای گردشگری خارجی شکسته شده است، اما دلیل آن چیست؟ برخی از مسوولان این تورهای گردشگری در این باره توضیحات قابل توجهی دادند.

چند وقتی است که شکسته شدن نرخ تورهای گردشگری بیش از پیش به چشم می خورد، اما دلیل پایین آمدن نرخ برخی از این تورهای خارجی چیست؟ برخی از برگزار کنندگان این تورها در این باره صحبت کرده اند.

مسوول یکی از تورهای گردشگری گفت: در حال حاضر برخی از تورهای ما مانند آنتالیا و استانبول کاهش قیمت زیادی پیدا کرده؛ مثلا هزینه تور آنتالیا الان یک میلیون و 95 هزار تومان است که پرواز این تور ترک و اقامت در هتلی پنج ستاره و مدت اقامت نیز سه شب است و زمان برگزاری این تور حدود یک ماه آینده است؛ این در حالی است که در فصل تابستان توری با این کیفیت به مدت شش شب، نزدیک چهار میلیون تومان بود که حتی پرواز آن ایرانی بود و با وجود ارزان بودن نسبت به ایرلاین ترک، قیمت آن بسیار بیشتر بود.

او در ادامه گفت: یکی از دلایل پایین آوردن نرخ تورها، پایان فصل مسافرت است و از دلایل دیگر آن، این است که برخی کشورها مانند ترکیه در فصل پاییز و زمستان سرد می شوند و به این دلیل تقاضا برای آنها کم است.

مسوول یکی دیگر از تورهای گردشگری خارجی بیان کرد: در حال حاضر هزینه تورهای استانبول ما از 600 هزار تومان شروع می شود و این در حالی است که در فصل تابستان قیمت همان تورهای 600 هزار تومانی حدود 900 هزار تومان تا یک میلیون تومان بود.

برگزار کننده یکی دیگر از تورهای گردشگری در رابطه با کاهش قیمت تورها گفت: در این آژانس تنها تورهای فوری هستند که OFF می خورند، برای مثال تور سه شب استانبول، برای فردا و پس فردا با قیمت 690 هزار تومان وجود دارد که حدود 40 تا 50 درصد OFF خورده است.

او در ادامه گفت: البته این تورها، بیشتر در فصل پاییز و زمستان OFF می خورند، زیرا در این فصل ها میزان علاقه مندان به سفر کم می شود و چون در فصل تابستان از تورها استقبال زیادی می شود، بنابراین جایی برای کاهش قیمت نمی گذارند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1