سرمایه گذاری چهارهزار میلیارد ریالی در فرودگاه کیش

31 اکتبر 2015 - 17:40 dsfr.ir/6a6ud

سرمایه گذاری چهارهزار میلیارد ریالی در فرودگاه کیش
kishairport.ir
سالن کنترل ورود و خروج مسافران فرودگاه کیش

مدیرکل فرودگاه بین المللی کیش از سرمایه گذاری 4 هزار میلیارد ریالی سازمان منطقه آزاد کیش در این فرودگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین المللی کیش، کورش فتاحی با بیان اینکه این سرمایه گذاری در بخش های عمرانی و تامین تجهیزات انجام شده، گفت: 2 هزار و 500 میلیارد ریال برای ساخت ترمینال جدید اختصاص داده شده که این طرح در شرایط کنونی 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی، با اظهار اینکه بهسازی باند جنوبی فرودگاه کیش تا کنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته، افزود: این طرح نزدیک به 350 میلیارد ریال هزینه در برداشته و برای پذیرش هواپیمای ایرباس 380 آماده می شود.

مدیرکل فرودگاه کیش از راه اندازی سایت هلی پورت با اعتبار 100 میلیارد ریال در دهه فجر خبر داد و گفت: امور زیربنایی و ساختمانی به طور کامل انجام و اقدام های دیگر نظیر تاسیسات روشنایی و آب و فاضلاب در حال اقدام است.

وی با اشاره به برگزاری مناقصه برای ساخت سایت مخازن سوخت رسانی گفت: 170 میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه خواهد شد.

فتاحی خریداری کامل تجهیزات ناوبری بروز برای فرودگاه کیش را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای تامین تجهیزات 200 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است. وی همچنین از تفاهم با یک شرکت خارجی در خصوص سرمایه گذاری برای ترمینال کارگو با هزینه ی 350 میلیارد ریال خبر داد.

فتاحی گفت: ساخت آشیانه تعمیر و نگهداری نیز با سرمایه گذاری نزدیک به 350 میلیارد ریال انجام می شود. در تلاش هستیم ضمن اخذ گواهینامه، مرحله نخست برج مراقبت پرواز، حصارکشی فرودگاه، تکمیل آهوزدایی در دهه فجر سال جاری نیز به بهره برداری برسد.

گفتنی است؛ فرودگاه کیش پس از تهران و مشهد سومین فرودگاه پرتردد کشور است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 17 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1