7 دسامبر 2019 - 04:31

سفرهای نوروزی «فاجعه» است / نقش آموزش و پرورش در سفر مردم

4 مارس 2017 - 14:00 dsfr.ir/5z9xs

سفرهای نوروزی «فاجعه» است / نقش آموزش و پرورش در سفر مردم
محمد اکبرموسوی
سفرهای نوروزی و شلوغی جاده های کشور

نقش برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش برای سفرهای مردم بسیار اهمیت دارد، زیرا بسیاری از خانواده ها به دلیل تحصیل فرزندانشان نمی توانند در تمام فصول سال، سفر کنند.

"رئیس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران"

محمدعلی فرخ مهر درباره عواقب تعطیلات نوروزی بر فرهنگ گردشگری کشور اظهار داشت: سفرهای نوروزی به واقع با روند کنونی، فاجعه ای بیش نیست و هر سال شاهد مرگ تعداد زیادی از هموطنان مان هستیم و هیچ جای دنیا مردم به این صورت سفر نمی روند.

رئیس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران در توضیحات بیشتر عنوان کرد: به هیج عنوان نمی توان تمرکز 100 درصدی جهت خدمات مطلوب از جمله اقامت برای مردم طی 15 روز تعطیلات نوروز داشت، درحالیکه در تمام دنیا برای سفر مردم برنامه ریزی و مدیریت گردشگری در طول سال می شود.

فرخ مهر ادامه داد: در قدیم هم ما در ایام نوروز اینگونه سفر نمی رفتیم بلکه بیشتر دید و بازدید در داخل شهرها بود نه بیرون شهر؛ و مردم در طول سال برای سفر رفتن برنامه ریزی می کردند، بنابراین یکی از جاهای که باید برای سفر مردم برنامه ریزی درستی داشته باشد اتفاقاً وزارت آموزش و پرورش است زیرا بسیاری از مردم به دلیل تحصیل فرزندانشان نمی توانند در تمام فصول سال به سفر بروند.

رئیس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران خاطرنشان کرد: باید در این زمینه دست اندرکاران سفر به صورتی مدیریت و برنامه ریزی تعطیلات را انجام دهند تا سفر و گردشگری مردم در بین فصول سال تقسیم شود و مردم مجبور نشوند به خاطر تعدد تعطیلات در نوروز مجبور به سفر شوند که هر سال نیز شاهد حوادث ترافیکی شدید و مرگ و میر در تصادفات شویم.

«سفر نوروزی» بدترین «سفر» است

در این راستا مسعود عبداللهی رئیس هیئت مدیره جامعه راهنمایان تور ایرانگردی و جهانگردی نیز به مشکلات سفرهای نوروزی پرداخته و معتقد بود: «در ایام نوروز، سفرهای داخلی به دلیل چند مشکل بزرگ اصلا کیفیت ندارد و به واقع ایام نوروز به دلیل حجم گسترده سفرها در سراسر کشور از بی کیفیت ترین ایام سفر در ایران به حساب می آیید که به نوعی وضعیت بسیار نامناسبی بر روند گردشگری کشورمان به جا می گذارد».

تعطیلات نوروز کم شود / علت خستگی سفرهای نوروزی

همچنین در این راستا ابراهیم پورفرج - رئیس جامعه تورگردانان کشور - نیز بهترین روش فرهنگ سفر را کاهش تعطیلات نوروز و تقسیم آن در طول سال عنوان کرد و اظهار داشت: باید دولت و نهادهای مرتبط سفر برنامه ریزی کنند تا تعطیلات طولانی سفر در ایام نوروز در بین فصول تابستان، پاییز و زمستان تقسیم شود.

نوروز بدترین زمان سفر خارجی ها به ایران

پورفرج با بیان اینکه ایام نوروز به هیچ عنوان زمان مناسبی برای سفر گردشگران خارجی به ایران نیست، افزود: مسلماً وقتی در ایام نوروز اینهمه حجم سفر در سراسر کشور داریم تمام خدمات در هتل، حمل و نقل، غذا، پذیرایی و ... بسیار اُفت می کند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری بسیج » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1