اقدام تلافی جویانه در انتظار یانکی ها

4 مارس 2017 - 10:00 dsfr.ir/z898i

اقدام تلافی جویانه در انتظار یانکی ها
rasset.ie
اروپا و آمریکا

گردشگران آمریکایی احتمالا بزودی برای سفر به کشورهای اروپایی باید #ویزا دریافت کنند و #سفر به شهرهای مهم #اروپا برای آنها دشوارتر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از رویترز، پارلمان اروپا روز پنجشنبه به قانون لغو برنامه چشم پوشی از ویزا برای اتباع آمریکایی رای داد و این احتمال وجود دارد گردشگران آمریکایی به زودی برای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیازمند دریافت ویزا باشند.

اتباع آمریکایی برای مدت طولانی نزدیک به 90 سال نیازی به دریافت ویزا برای سفر به اروپا نداشتند، اما ایالات متحده، استرالیا و کانادا همچنان از پنج کشور عضو اتحادیه اروپا شامل بلغارستان، کرواسی، قبرس، لهستان و رومانی برای ورود به کشورشان ویزا می خواهند.

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده علت شامل نشدن این پنج کشور در برنامه چشم پوشی از ویزا، نگرانی های امنیتی برای این کشورهاست و آن ها شرایط لازم برای مشمول شدن در این برنامه را دارا نیستند.

رای جدید پارلمان اروپا در واقع اقدامی تلافی جویانه در برابر آمریکاست، چرا که استرالیا و کانادا در سال 2014 توافق کردند الزام اخدا ویزا را حداقل برای برخی از این کشورها بردارند.

بر اساس اعلام اداره ملی سفر و گردشگری آمریکا، در سال 2016 در مجموع 12.6 میلیون آمریکایی به کشورهای اروپایی سفر کردند و به همین دلیل برخی از قانون گذاران اروپایی هراس دارند الزام آمریکایی ها به دریافت ویزا موجب کاهش شمار گردشگران در اتحادیه اروپا و از دست رفتن میلیون ها دلار درآمد حاصل از آن شود.

«استوان یولیه»، عضو پارلمان اروپا در این باره به تلگراف گفت: تاثیر تروریسم بر اروپا در چند سال اخیر نشان داد که ما به عنوان یک مقصد گردشگری چقدر آسیب پذیر هستیم و اکنون زمان آن نیست که بر سر راه یکی از تواناترین و اشتغال زاترین بخش ها موانع غیرضروری ایجاد کنیم.

رای پارلمان اروپا فشارها را بر روی کمیسیون اروپا به عنوان شاخه اجرایی شامل 28 کشور افزایش می دهد و در صورتی که کمیسیون اروپا تصمیم بگیرد این قانون را اجرا کند، آمریکایی ها برای سفر به اتحادیه اروپا باید از پیش ویزا دریافت کنند تا بتوانند به صورت قانونی وارد اتحادیه اروپا شوند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1