23 ژوئن 2024 - 00:28

توصیه پلیس فتا به استفاده کنندگان از اینترنت رایگان مراکز اقامتی

2 مارس 2017 - 21:00 dsfr.ir/zj1nu

اصرار هتل های ایران بر روش های سنتی میزبانی

پلیس فتا، برای در امان ماندن از سرقت های اینترنتی، همزمان با تعطیلات نوروزی و افزایش خریدهای اینترنتی توصیه هایی را به شهروندان ارائه کرد.

سرهنگ علیرضا آذرخش گفت: نوروز بسیاری از مسافران هنگام سفر از اینترنت رایگان هتل ها و مراکز تفریحی استفاده می کنند، موضوعی که گرچه در نگاه اول نشان دهنده خدمات خوب است، اما در این میان عده ای سودجو به راحتی با استفاده از وای فای رایگان دست به سرقت اطلاعات مسافران می زنند.

وی با هشدار به مسافران نوروزی درباره جلوگیری از سرقت اطلاعات شخصی از طریق اینترنت رایگان، افزود: بسیاری از هموطنان در ایام نوروز و در سفر، با لپ تاپ، تبلت یا گوشی هوشمند خود در هرکجا به اینترنت رایگان وصل می شوند، اما غافل از این که بسیاری از هکرها از طریق همین اینترنت رایگان اقدام به سرقت اطلاعات شخصی افراد می کنند. بیشتر هکرها در مراکز اقامتی بین راهی و توریستی با اینترنت های رایگان و بدون رمز عبور براحتی به اطلاعات افراد دسترسی پیدا می کنند. به دلیل همزمانی استفاده چند نفر از یک دستگاه مجرمان نامریی براحتی سایت های دیده شده را مشاهده و دستگاه شما را هک می کنند.

آذرخش درباره راه های جلوگیری از سرقت اطلاعات شخصی هنگام سفر، گفت: بهتر است تمامی اطلاعات مهم و شخصی خود را قبل از سفر در یک هارد یا فلش تخلیه کرده و این اطلاعات را همراه خود به سفر نبرید. همچنین اگر در طول روز قصد دارید از اینترنت باز و رایگان استفاده کنید، روی دستگاه خود دیوار آتشین (فایر وال) را نصب کنید.

سرپرست معاونت تشخیص و پیشگیری پلیس فتا به مسافران نوروزی توصیه کرد هنگام سفر برای لپ تاپ، تبلت و تلفن همراه خود از رمزهای ترکیبی و پیچیده مانند حروف، علائم و عدد استفاده کنند تا در صورت سرقت کسی نتواند به اطلاعات شان دست یابد. همچنین بهتر است در هنگام سفر به جای اعتماد و استفاده از اینترنت رایگان بدون رمز از بسته های اینترنت اپراتورها استفاده شود.

1