6 دسامبر 2019 - 13:36

مهاجرت، در قلب استراتژی های ترامپ

1 مارس 2017 - 09:30 dsfr.ir/2v72l

مهاجرت، در قلب استراتژی های ترامپ
نامشخص
مهاجرت به آمریکا

دولت #آمریکا دستورالعمل هایی سختگیرانه برای برخورد با مهاجرانی صادر کرده است که بدون مدارک لازم در این کشور به سر می برند.

وزارت امنیت ایالات متحده آمریکا یک خط هوایی به اخراج مهاجران اختصاص داده است. این خط هوایی تحت نام ICE فعالیت می کند و با بودجه ای حدود 200 میلیون دلار در خدمت سیستم مهاجرتی و کنترل گمرک و وزارت امنیت این کشور است. صندلی های هواپیماهای آن هیچ وقت کامل پر نمی شود و با این حال هزینه های آن از اقامت طولانی یک مهاجر غیرقانونی در آمریکا کمتر است.

با پافشاری دونالد ترامپ بر سر موضوعات مربوط به مهاجران، فعالیت این خط افزایش یافته است. آمریکا و دولت ترامپ برای تسریع بخشیدن به امور مهاجران غیرقانونی از خدمات این خط هوایی اختصاصی بیشتر از رؤسای جمهور دیگر بهره مند می شود.

خط هوایی که برای اخراج مهاجران در نظر گرفته شده، سال 2006 تأسیس شده و فقط در بازه زمانی سال های 2011 تا 2014 حدود یک میلیون مسافر و مهاجر غیرقانونی را جا به جا کرده است. اما با وجود تعداد بالای مسافران این خط هوایی هیچ وقت پروازهای آن به طور کامل پر نمی شود. از 598 میلیون دلار درآمد این شرکت در بازه زمانی گفته شده، 41.1 میلیون دلار مربوط به عملیات اخراج مهاجران و وزارت امنیت آمریکا است.

بین سال های 2008 تا 2012 و پس از رشد اخراج مهاجران، در سال های 2015 و 2016 تعدادشان کاهش یافت. در بین سال های 2009 تا 2016، تعداد مهاجرانی که از آمریکا اخراج شدند و درواقع در دولت اوباما تغییری نکرد و همان 2.7 میلیون نفر از سال 2009 باقی ماند.

در دوره ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش هم تنها 2 میلیون نفر مهاجر غیرقانونی از آمریکا اخراج شدند. به رغم تعداد زیاد مهاجرانی که از سال 2008 از آمریکا اخراج شده اند، اما تعداد آنها نسبتا ثابت بوده و براساس آخرین برآورد های مؤسسه تحقیقاتی پیو با 11 میلیون نفر افزایشی نداشته است.

باراک اوباما در طول هشت سال ریاست جمهوری خود، اداره مهاجرت آمریکا را موظف کرده بود که بیش تر بر اخراج آن دسته از مهاجران غیرقانونی متمرکز باشد که به دلیل جرایم جدی، محکوم شناخته شده اند یا به تازگی در محدوده مرزی آمریکا به دلیل تلاش برای ورود غیرقانونی بازداشت شده اند.

این در حالی است که رئیس جمهور جدید آمریکا، دونالد ترامپ، موضوع مهاجرت را در صدر اقداماتش قرار داده است. دولت دونالد ترامپ با مصوبه جدید خود، شرایط را سخت تر کرده و براساس آنچه از محتوای دستورالعمل های جدید اداره امنیت داخلی منتشر شده است، تقریبا اخراج تمام مهاجران غیرقانونی در همه جای آمریکا با اولویت دنبال خواهد شد. به این ترتیب او به روند اخراج مهاجران غیرقانونی از آمریکا سرعت بخشیده است.

دولت آمریکا دستورالعمل هایی سختگیرانه برای برخورد با مهاجرانی صادر کرده است که بدون مدارک لازم در این کشور به سر می برند که براساس این دستورالعمل ها، تعداد افراد بیشتری ممکن است مشمول قوانین اخراج مهاجران شوند و روند اخراج مهاجران ثبت نشده هم سرعت بیشتری می گیرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1