2 ژوئن 2020 - 00:52
رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور؛

حفاظت از آثار تاریخی کشور اولویت سازمان میراث فرهنگی است

28 فوریه 2017 - 08:00 dsfr.ir/3h7yd

حفاظت از آثار تاریخی کشور اولویت سازمان میراث فرهنگی است
کانال تلگرام زهرا احمدی پور
بازديد زهرا احمدى پور از سايت تاريخى آوه در استان مركزى

حفاظت از آثار تاریخی کشور اولویت #سازمان #میراث #فرهنگی است و این مهم باید با جدیت دنبال شود.

"معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی"

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا احمدی پور که روز دوشنبه به استان مرکزی و شهرستان ساوه سفر کرده، باحضور در شهر آوه این شهرستان، از سایت تاریخی آوه بازدید کرد و اظهار داشت: صیانت از آثار تاریخی کشور از اولویت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور است که از سوی مسئولان این حوزه باید با جدیت پیگیری شود.

وی با اشاره به محوطه تاریخی آوه افزود: این میراث تاریخی بسیار ارزشمند است و شرایط برای حفظ و جلوگیری از تخریب این محوطه تاریخی باید کاملا فراهم شده و برای حل مشکلات موجود در این مسیر توسط مسئولان چاره اندیشی شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بیان کرد: از جمله اقداماتی که باید برای حفظ این سایت تاریخی انجام شود حصارکشی است که برنامه ریزی برای انجام این اقدام و تسریع در آن مدنظر قرار گیرد.

احمدی پور تصریح کرد: برای این محوطه نمی توان از حصارکشی درختی استفاده کرد چراکه ممکن است در بافت تاریخی اثر گذارد و بهتر است از حصارکشی با استفاده از چوب به شکل پرچین استفاده شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور خاطرنشان ساخت: آثار تاریخی منبع مهم آگاهی و کسب اطلاع از فرهنگ، نوع رفتار و نحوه زندگی گذشتگان است بنابراین مرمت و بازسازی این آثار در دستور کار سازمان میراث فرهنگی است.

وی افزود: در حال حاضر بخشی از پروژه های مرمت آثار تاریخی در کشور به دلیل کمبود اعتبار، به بخش خصوصی واگذار شده و طبق قانون، شهرداری ها نیز در حوزه بازسازی بناهای تاریخی مسئول هستند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 14 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1