4 اکتبر 2021 - 23:40

حضور معاونت صنایع دستی در یازدهمین دوره جشنواره فیلم 100

26 فوریه 2017 - 18:00 dsfr.ir/xx58u

حضور معاونت صنایع دستی در یازدهمین دوره جشنواره فیلم 100
میراث آریا
یازدهمین جشنواره فیلم 100

در نخستین حضور معاونت صنایع دستی در یازدهمین جشنواره فیلم 100 به 11 اثر برتر در این دوره از جشنواره از سوی این معاونت هدایایی تقدیم شد.

"معاون توسعه و مدیریت سازمان میراث فرهنگی"

به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور؛ جشنواره فیلم 100 با سه محور موضوعی (اخلاق و سبک زندگی، اخلاق و فرهنگ کار، اخلاق و اقتصاد مقاومتی) پذیرش و داوری آثار داشت، معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور نیز برای نخستین بار در این جشنواره حضوری فعال داشت و در پایان در دو بخش داخلی 3 جایزه و در بخش بین المللی 8 جایزه از سوی این معاونت به برگزیدگان تقدیم شد.

همچنین، در این جشنواره برگزیدگان 8 بخش مسابقه «بین الملل»، مسابقه «ملی»، بهترین فیلم «اقتصاد مقاومتی و فرهنگ کار»، «مسیر تجربه»، «دستاوردهای فنی و تکنیکی»، «جایزه ویژه دبیر»، «بهترین فیلم از نگاه تماشاگران» و جایزه «بهترین فیلم جشنواره» معرفی و تقدیر شدند.

لازم به ذکر است، در این دوره جشنواره 140 فیلم در دو بخش اصلی و مسیر تجربه در بخش خارج از مسابقه نمایش داده شد. 59 اثر از 27 کشور از جمله هند، روسیه، بنگلادش، سنگاپور، اسپانیا، انگلیس، امریکا و ... حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، نقطه تمایز این جشنواره با بقیه جشنواره ها در این است که مطابق با ضرورت و نیاز های امروز به لحاظ ماهیتی، نگاهی کاربردی نسبت به سایر جشنواره ها به مسائل جامعه دارد. فیلم های کوتاه کاربردی و تاکید ویژه به اخلاق، را می توان دو ویژگی مهم این جشنواره دانست.

یادآور می شود، معاونت صنایع دستی کشور نیز امسال برای نخستین بار با اکران فیلم هایی در زمینه صنایع دستی در این جشنواره بین المللی حضور فعال داشت که با استقبال بی نظیر مخاطبان روبرو شد.

گفتنی است، فیلم های کوتاه 100 ثانیه ای بهترین بستر برای کارکرد نهادهای کشور است، با توجه به رشد و توسعه دنیای مجازی و صنعت الکترونیک محصولات این گونه سینما بیش ترین بهره و استفاده را از این شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی می برد.

همچنین، اعتلای فرهنگ و انتقال مقاصد مورد نظر نهادها و مراکز از این بستر مهیاست. صنایع دستی نیز در یازدهمین دوره این جشنواره به طور متمرکز و خوب در اغلب فیلم ها حضور داشت و پیام رسان جامعه صنایع دستی کشور در این جشنواره بود.

به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی، سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری؛ کارآفرینی، کسب کار نوین و حمایت از صنایع دستی و هنرهای سنتی ایرانی، برای اولین بار به صورت متمرکز در این جشنواره مطرح شد. جشنواره فیلم 100 ثانیه ای به مدت دو روز، 6 و 7 اسفند ماه در پردیس سینمای آزادی برگزارشد.

1