6 دسامبر 2019 - 13:36

کاهش سفر گردشگران به آمریکا پس از فرمان مهاجرتی «ترامپ»

26 فوریه 2017 - 11:00 dsfr.ir/xx8j7

کاهش سفر گردشگران به آمریکا پس از فرمان مهاجرتی «ترامپ»
flyfaraway.net
مجسمه آزادی در آمریکا

فرمان مهاجرتی #ترامپ با کاهش 6.5 درصدی رزرو #هواپیما به مقصد #آمریکا همراه بوده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی اپلیکشن های جستجو و رزرو هواپیما در اینترنت، شمار گردشگرانی که که مقصد آمریکا را به عنوان یک مقصد گردشگری جستجو کرده اند در هفته های پس از انتخاب «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور و صدور فرمان مهاجرتی با کاهش رو به رو بوده است.

اپلیکشن «Hopper» که با استفاده از داده ها به پیش بینی و تحلیل مسافرت های هوایی در سراسر جهان می پردازد، اعلام کرد در فاصله 26 ژانویه تا 5 فوریه 2017، میزان جستجوی اینترنتی برای سفر به آمریکا از 122 کشور دنیا در مقایسه با آمار مشابه سال گذشته آن با کاهش 17 درصدی رو به رو بوده است.

پس از این که فرمان مهاجرتی «ترامپ» مبنی بر ممانعت از سفر اتباع 7 کشور مسلمان به آمریکا به صورت موقت در تاریخ سوم فوریه لغو شد، میزان جستجو برای سفر به آمریکا اندکی افزایش یافت، اما در مجموع این آمار در تاریخ 10 فوریه نسبت به آمار سال 2016 با 10 درصد تنزل همراه بوده است.

موسسه تحقیقاتی در امور گردشگری «Forewardkeys » نیز اعلام کرد که مجموع رزرو پروازها به مقصد آمریکا پس از قانون جنجالی ترامپ 6.5 درصد بوده است.

در این میان گردشگرانی از خاورمیانه، آفریقا، اروپا و آسیا تمایل کمتری برای سفر به آمریکا از خود نشان داده اند، این در حالی است که شمار گردشگران از اروپای شرقی و مرکزی و آمریکای جنوبی کمی افزایش داشته است.

البته جای شگفتی نیست که سفر گردشگران 7 کشور ایران، عراق، سوریه، سودان، سومالی، لیبی و یمن که تحت مستقیم قانون مهاجرتی «ترامپ» قرار گرفتند، 88 درصد کاهش داشته است.

پیش از این شورای جهانی سفر و گردشگری با هشدار به «ترامپ» عنوان کرده بود تصمیم «دونالد ترامپ» در جلوگیری از ورود اتباع 7 کشور چیزی نزدیک به یک فاجعه برای گردشگری آمریکاست و تاثیری مشابه با حملات تروریستی 11 سپتامبر بر صنعت گردشگری خواهد داشت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1