600 بنای تاریخی با اعتبارات ملی در حال مرمت‌

22 فوریه 2017 - 18:00 dsfr.ir/78069

600 بنای تاریخی با اعتبارات ملی در حال مرمت‌
مسعود نجفی
بافت تاریخی و گردشگری سلامت در اهواز

مدیرکل حفظ و احیای بناها، بافت ها و محوطه های #تاریخی کشور گفت: 600 بنای تاریخی با اعتبارات ملی در سطح کشور در حال مرمت است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، غلامرضا میثاقیان در حاشیه کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در سمنان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مرمت آثار تاریخی یک امر مداوم است و بسیاری از بناهای تاریخی به دلیل قدمت بالا، نیاز به مرمت مداوم دارند.حفظ و احیای بناهای تاریخی نیاز به همت عمومی دارد و برخورداری از همت عمومی از تخصیص اعتبار برای مرمت آثار مهم تر است.

میثاقیان با اشاره به همت اهالی شهر "تیران" اصفهان برای حفظ و احیای قلعه تاریخی این شهر گفت: مشارکت مردم این شهر الگوی مناسبی برای همت و مشارکت عمومی برای مرمت آثار تاریخی است.

وی، وجود نگرانی در مردم، مسئولان و رسانه ها در رابطه با حفظ و نگهداری از آثار تاریخی را ارزشمند دانست و افزود: در یک دوره طولانی، بناها و بافت های تاریخی کشور تخریب می شد و سازمان میراث فرهنگی در حفظ آثار تاریخی تنها بود.

میثاقیان، حفظ و حراست از بناهای تاریخی را همراه با حفظ میراث معنوی هر منطقه مهم دانست و اظهار کرد: باید خاطرات جمعی شهروندان، اتفاقات تاریخی مهم رخ داده در بناها و ... نیز حفظ شده و به آیندگان منتقل شود.

مدیرکل حفظ و احیای بناها، بافت ها و محوطه های تاریخی کشور تاکید کرد: بهترین راه حفظ بناهای تاریخی، تبدیل مطالبه حفاظت از میراث فرهنگی به یک مطالبه عمومی است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1