5 دسامبر 2019 - 21:43

هزینه های گزاف خانواده ترامپ برای تأمین امنیت و سفر

25 فوریه 2017 - 10:00 dsfr.ir/mq9fj

هزینه های گزاف خانواده ترامپ برای تأمین امنیت و سفر
businessinsider.com
خانواده دونالد ترامپ

هزینه های #سفر و تأمین امنیت دونالد #ترامپ و خانواده اش همه رکورد های سابق در ریاست جمهوری ایالات متحده را شکست.

هزینه های سفر و تأمین امنیت دونالد ترامپ و خانواده اش همه رکورد های سابق در ریاست جمهوری ایالات متحده را شکست. این هزینه ها معادل هزینه های باراک اوباما در یک سال است. تنها یک ماه پس از حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید، هزینه های او و خانواده اش به طرز سرسام آوری زیاد بوده و نگرانی هایی را برای آمریکا به وجود آورده است.

به گزارش واشنگتن پست، ترامپ از زمان آغاز به کار خود به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده، هزینه ای بالغ بر 11.3 میلیون دلار (معادل 10.6 میلیون یورو) به دولت این کشور تحمیل کرده است که این هزینه را مالیات دهندگان تأمین می کنند.

این هزینه تقریبا معادل هزینه صرف شده یک ساله در زمان ریاست جمهوری باراک اوباماست. اوباما در هشت سال ریاست جمهوری خود به طور متوسط هر سال هزینه ای معادل 12.1 میلیون دلار داشته که در مجموع در طول کل دوره خود 97 میلیون دلار هزینه کرده است.

چنین هزینه ای چگونه توجیه می شود؟

به طور عمده، این هزینه برای شارژ بسیاری از سفر های دونالد ترامپ و تأمین نیاز های امنیتی او خرج شده است. به خصوص این هزینه زمانی آنقدر سرسام آور می شود که بدانیم دونالد ترامپ چندین بار به کاخ سفید زمستانی در فلوریدا سفر کرده است. از آنجا که هر ساعت پرواز دونالد ترامپ، برای نیروی هوایی آمریکا 200.000 دلار هزینه بر می دارد و او نیز در یک ماه اخیر سه بار به این کاخ سفر داشته، بنابراین سفر هایش به این کاخ هزینه ای معادل 10 میلیون دلار برای خزانه داری فدرال به دنبال داشته است.

محافظت سخت کاخ سفید زمستانی

این هزینه ها شامل استقرار یک دستگاه امنیتی قابل توجه در گارد ساحلی، یک دستگاه امنیتی در محل اقامت مار-ئه-لاگو در ساحل با سیستم امنیتی بسیار پیچیده و تأمین امنیت محل اقامت رئیس جمهور با حفاظت ویژه در پام بیچ (شهری در فلوریدا) می شود. همچنین پام بیچ قصد دارد برای تأمین این هزینه ها از واشنگتن درخواست کمک کند، زیرا هزینه های امنیتی، ترافیک و سفر در این شهر خیلی گران است.

کلانتر این منطقه مدعی شده که رئیس جمهور آمریکا روزانه هزینه ای حدود 60.000 دلار بابت اضافه کاری پرسنل پلیس در این شهر پرداخت می کند. با توجه به این وضعیت، شهر دار «بدمینیستر» قصد دارد از آمدن چندبار در سال دونالد ترامپ به این شهر کوچک برای تفریح و بازی گلف جلوگیری کند.

هزینه تخمین زده شده برای این جابه جایی 300.000 دلار است و شهردار این شهر، استیون پارکر در این باره گفته: «ما می خواهیم با آغوش باز از رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ استقبال کنیم، اما نمی خواهیم که وزن مالیات بر دوش مالیات دهندگان در طول بازدید و سفر رئیس جمهور سنگینی کند.»

هزینه های مربوط به خانواده دونالد ترامپ

علاوه بر هزینه های اقامتی خانواده ریاست جمهوری در فلوریدا، برج دونالد ترامپ در نیویورک نیاز به ویژگی های عمده امنیتی دارد که روزانه هزینه ای بالغ بر 500،000 دلار برای حفاظت آن لازم است. صرف نظر از خود ترامپ، در رده دوم می توانیم هزینه های مربوط به محل اقامت همسرش، ملانیا و پسرش بارون را قرار دهیم. به اضافه همه هزینه ها، سرویس مخفی، مسئولیت حفاظت از رئیس جمهور و نیز امنیت خانواده اش هزینه های دونالد ترامپ را افزایش می دهد. در مقایسه با اوباما، هزینه های ترامپ بسیار بیشتر است. به خصوص که دختران باراک اوباما در زمان ریاست جمهوری پدرشان مدرسه ای بودند، اما فرزندان دونالد ترامپ در دنیای کسب و کار به سر می برند.

این امر به ویژه در مورد اریک ترامپ (فرزند سوم و پسر دوم دونالد ترامپ) که سفر اخیرش به اروگوئه بیش از 97.000 دلار برای آمریکا هزینه داشته است. در مورد جزییات این سفر می توانیم بگوییم که 88.320 دلار آن توسط دولت برای رزرو اتاق هتل و مسائل امنیتی آن پرداخت شده و بقیه هزینه آن را سفارت آمریکا در مونته ویدئو متقبل شده است. هزینه اقامت پسر ترامپ برای سفر به جمهوری دومینیکن 5.470 دلار و برای سفر به دوبی بیش از 16.000 دلار بوده است.

تضاد منافع

این هزینه های خیلی گزاف می توانند به وجود آورنده سوء ظن واقعی در مورد ترامپ و خانواده اش باشد. در حال حاضر، سرویس مخفی آمریکا امیدوار است که دونالد ترامپ بتواند سبک زندگی خود را تغییر دهد و کمی منعطف تر با هزینه ها برخورد کند. با توجه به این روندی که دونالد ترامپ در پیش گرفته آمریکا می تواند متحمل ضرر های فراوانی در طول مدت ریاست جمهوری دونالد ترامپ شود.

همه اینها در حالی است که ترامپ پیش از ورود رسمی اش به کاخ سفید به عنوان رئیس جمهور حرف های متضادی با آنچه در عمل از او می بینیم، زده بود. از جمله این صحبت ها می توان به انتقاد شدید ترامپ از هزینه های گزاف برنامه ساخت جت جنگنده اف – 35 اشاره کرد که به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، گفته می شود این هواپیما گران ترین و پرهزینه ترین سامانه تسلیحاتی تاریخ به شمار می رود.

ترامپ در توییتر خود در این باره نوشت: برنامه اف -35 و هزینه آن را متوقف می کنم. او گفته بود میلیاردها دلار بودجه آن را می توان پس از بیستم ژانویه یعنی آغاز دوره ریاست جمهوری ترامپ، برای خریدهای نظامی و موارد دیگر، صرفه جویی و پس انداز کرد. شرکت هوا فضای لاکهید مارتین آمریکا قراردادی به ارزش یک تریلیون و 500 میلیارد دلار برای ساخت آخرین نسل جت های جنگنده تا سال 2070 بسته است که هزینه ساخت هر فروند آن حدود 100 میلیون دلار تمام می شود. نیروی هوایی آمریکا این جت جنگنده را در ماه اگوست پس از انتشار گزارش هایی درباره فراتر رفتن هزینه های پروژه آن از میزان برآوردها و پیش بینی های اولیه و تأخیرها، آماده شرکت در نبرد اعلام کرد.

سهام شرکت لاکهید مارتین سازنده این نوع هواپیما در مبادلات پیش از شروع فعالیت بازار سهام، 2.5 درصد کاهش یافت. ترامپ اخیرا از شرکت هواپیماسازی بویینگ نیز به علت هزینه های بالای طراحی مدل تازه هواپیمای ویژه ریاست جمهوری آمریکا به شدت انتقاد کرده و خواستار فسخ قرارداد ساخت آن شده بود.

در همین حال، جف بابیون، مسئول برنامه جنگنده اف-35 شرکت لاکهیدمارتین، در واکنش به اظهارات رئیس جمهور منتخب آمریکا گفت نگرانی های مربوط به قیمت این جنگنده را درک می کند و برای کاهش قیمت آن میلیون ها دلار هزینه کرده است. وزارت دفاع آمریکا یک هفته پیش از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده بود بعد از 14 ماه مذاکره با لاکهید مارتین بر سر نهمین قرارداد برای خرید 90 فروند جنگنده اف-35 از این شرکت به توافق رسیده است.

به گزارش رویترز، ارزش این قرارداد حدود 7.18 میلیارد دلار برآورد شده و لاکهید مارتین بخشی از این مبلغ را دریافت کرده است. شرکت لاکهید مارتین و شرکای اصلی آن - شرکت نورثراپ گرومن، پرات اند ویتنی و بی اِی ایی سیستمز - سه نمونه متفاوت جنگنده اف-35 را برای آمریکا و 10 هم پیمان آن - بریتانیا، استرالیا، نروژ، دانمارک، هلند، ایتالیا، ترکیه، رژیم صهیونیستی، ژاپن و کره جنوبی - طراحی و تولید می کنند. رژیم صهیونیستی که پیش از این سفارش خرید 50 فروند جنگنده اف-35 را به آمریکا داده بود، دوشنبه نخستین محموله از این جنگنده های رادار گریز را دریافت کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1