رییس سازمان حفاظت محیط زیست:

کلید حفاظت از محیط زیست در دست مردم است

24 فوریه 2017 - 22:40 dsfr.ir/ld6gq

کلید حفاظت از محیط زیست در دست مردم است
مهدی قربانی
سخنرانی ابتکار در افتتاحیه نمایشگاه بین المللی محیط زیست

حضور بخش خصوصی و مردم کلید و رمز موفقیت در عرصه محیط زیست است و #دولت هم مکلف است زمینه حضور و همکاری در این عرصه را فراهم کند.

"معصومه ابتکار"

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام) معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تشکر از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در خصوص توافق برجام، گفت: با توافق برجام زمینه برای همکاری های بین المللی در امور محیط زیست فراهم شد.

معصومه ابتکار روز جمعه در مراسم افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، افزود: امیدواریم با استفاده از این فرصت، هر چه بیشتر زمینه را برای تبادل اطلاعات و مبادله تجرببات در این زمینه را فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: محیط زیست مقوله ای نیست که بتوان به صورت منطقه ای یا ملی رفع کرد بلکه این موضوع نیازمند عزم جهانی است و موفقیت برجام نیز این زمینه را برای کشور فراهم کرده است.

ابتکار اظهار کرد: تلاش می کنیم با استفاده از این فرصت، مشکلات گرد و غبار و دیگر مشکلاتی که به علت تغییر اقلیم در کشور رخ داده را حل و فصل کنیم.

وی به برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست اشاره کرد و گفت: در تلاشیم این نمایشگاه زمینه را برای حضور فعالان این عرصه فراهم کند و بخش دولتی، خصوصی و مردم در کنار هم در صدد برطرف کردن مشکلات محیط زیستی بر آیند. از فعالان و سرمایه گذارانی که ایده و سرمایه خود را برای برطرف کردن معضلات محیط زیست کشور وارد عرصه کردند تشکر و قدردانی می کنم.

وی تاکید کرد: حضور بخش خصوصی و مردم کلید و رمز موفقیت در عرصه محیط زیست است و دولت هم مکلف است زمینه حضور و همکاری در این عرصه را فراهم کند.

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به برخی ابربحران ها در زمینه محیط زیست گفت: مقوله گرد و غبار مشکلاتی نیست که به راحتی و یا به وسیله یک نهاد برطرف شود، این عرصه نیاز به همکاری، سرمایه گذاری و مدیریت دارد که باید همه در کنار هم باشند.

ابتکار گفت: ایران جزو کشورهایی با تنوع زیستی غنی است اگر جزو 10 کشور اول نباشد قطعا جزو 20 کشور اول دنیا خواهد بود از این رو برنامه های زیادی برای حفاظت از تنوع زیستی گیاهی و جانوری در کشور داریم.

ابتکار تاکید کرد: حفاظت از این تنوع زیستی نیازمند حمایت و تلاش بخش های مختلف دولتی، خصوصی و سازمان های مردم نهاد است که این نمایشگاه فرصت مناسبی در این زمینه ایجاد خواهد کرد.

وی گفت: سیاست های کلی نظام در زمینه محیط زیست توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد، همچنین رییس جمهوری، دولت خود را دولت محیط زیستی اعلام کرد ، که این نشان از اهمیت حفظ محیط زیست دارد که دکتر روحانی در کنار تمام مشکلات اقتصادی و اجتماعی و سیاسی، برای محیط زیست اولویت قائل شد.

وی افزود: 35 کشور در این نمایشگاه حضور دارد و 50 درصد غرفه ها هم به حضور بین المللی مرتبط است که فرصت خوبی برای تبادل تحربیات است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1