28 فوریه 2020 - 10:02
در دومین روز از سفر به استان یزد

معاون رئیس جمهوری از قلعه تاریخی سریزد بازدید کرد

24 فوریه 2017 - 18:40 dsfr.ir/w97id

معاون رئیس جمهوری از قلعه تاریخی سریزد بازدید کرد
کانال تلگرام زهرا احمدی پور
بازدید رييس سازمان ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری از قلعه تاریخی سر یزد در مهریز

معاون رئیس جمهوری، در دومین روز از #سفر خود به استان #یزد، در شهر مهریز حاضر شد و از قلعه تاریخی سریزد متعلق به دوره ساسانیان بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار میراث آریا، زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امروز جمعه 6 اسفند، ضمن بازدید از قلعه تاریخی سریزد و با اشاره به شکوه و زیبایی آن، بر صیانت از آثار فرهنگی و تاریخی و معرفی هر چه بهتر آن ها به گردشگران تأکید کرد.

قلعه تاریخی سریزد کهن ترین و بزرگ ترین صندوق امانات بانکی ایران است که قدمت آن به دوره ساسانیان می رسد و محل ذخیره سازی غلات و مواد غذایی و اشیای گران بها بوده است.

در حاشیه این بازدید، مجید سریزدی، یکی از سرمایه گذاران استان یزد، به معاون رئیس جمهوری توضیحاتی در خصوص مهم ترین طرح های سرمایه گذاری در روستای تاریخی سریزد ارائه کرد.

او در تشریح طرح های سرمایه گذاری در این منطقه تاریخی گفت: «افتتاح شهرک صنایع دستی با ظرفیت 20 واحد، احداث گلخانه گردشگری و احداث سینمای تاریخی اسلامی از مهم ترین طرح هایی است که در روستای سریزد برنامه ریزی شده و درحال انجام گرفتن است.»

او همچنین از برنامه ریزی ها برای راه اندازی اولین مرکز پرورش گربه ایرانی در شهر اشکذر خبر داد و گفت: «گربه ایرانی یکی از اصلی ترین نژادهای گربه در دنیاست و با افتتاح این مرکز قصد داریم از نژاد گربه ایرانی حفاظت کنیم.»

ارگ قدیم سریزد به یکی از عجایب هفتگانه ایران شهرت دارد و در سال 2014 موفق به کسب جایزه ممتاز «رقابت حفاظت از میراث فرهنگی آسیا و اقیانوسیه» از یونسکو شد.

در بازدید معاون رئیس جمهوری از این قلعه تاریخی، سیدمحمدرضا سیدحسینی معاون امور عمرانی استانداری یزد، محمدرضا صباغیان نماینده مهریز و بافق و به آباد ابرکوه و خاتم، سیدمحمد رستگاری فرماندار مهریز و جمعی از مدیران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حضور داشتند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1