6 دسامبر 2019 - 13:35
در دومین روز از سفر به استان یزد صورت گرفت

بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از باغ جهانی پهلوان پور

24 فوریه 2017 - 18:30 dsfr.ir/5w9cd

بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از باغ جهانی پهلوان پور
کانال تلگرام زهرا احمدی پور
بازدید دکتر احمدی پور از باغ جهانی پهلوان پور در مهريز

معاون رئیس جمهوری در دومین روز از #سفر دو روزه خود به استان #یزد، با حضور در شهر #مهریز، از باغ جهانی پهلوان پور بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار میراث آریا، زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امروز جمعه 6 اسفند، در بازدید از بخش های مختلف جهانی پهلوان پور، از نزدیک با آخرین وضعیت حفظ و نگه داری این باغ جهانی آشنا شد.

در این بازدید که جمعی از مسئولان محلی استان یزد نیز حضور داشتند، محمدرضا صباغیان نماینده شهرهای مهریز، بافق، به آباد، ابرکوه و خاتم، در گفت و گو با معاون رئیس جمهوری، خواستار توجه هر چه بیشتر به حوزه میراث فرهنگی در این پنج شهرستان شد.

او در حاشیه این بازدید با ارائه نامه های مختلف به رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از او درخواست کرد تا موضوعات مرتبط با حوزه مأموریت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این پنج شهرستان به طور ویژه پیگیری شود.

مرمت قلعه های شهرستان خاتم، ارتقای نمایندگی میراث فرهنگی بافق به اداره، افزایش تعداد نیروهای شهرستان به آباد و توجه بیشتر به آثار فرهنگی ابرکوه از مهم ترین درخواست های این نماینده مجلس از معاون رئیس جمهوری بودند.

باغ جهانی پهلوان پور با 5 هکتار مساحت در سال 1381 ثبت ملی و در سال 1391 نیز در قالب پرونده باغ های ایرانی ثبت جهانی شد. این باغ دارای برج و موزه مردم شناسی، شربتخانه و سوئیت های پذیرایی است.

در این بازدید، فاطمه کرباسی مدیرکل حوزه ریاست و فاطمه دانش یزدی مدیر میراث فرهنگی استان و جمعی از مسئولان محلی احمدی پور را همراهی می کردند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1