26 فوریه 2020 - 10:52

معاون رییس جمهوری از هتل باغ مشیر الممالک یزد بازدید کرد

23 فوریه 2017 - 13:00 dsfr.ir/bj0w5

معاون رییس جمهوری از هتل باغ مشیر الممالک یزد بازدید کرد
کانال تلگرام زهرا احمدی پور
زهرا احمدی پور در هتل باغ مشیرالممالک یزد

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و #گردشگری روز پنجشنبه از #هتل - باغ #مشیرالممالک #یزد بازدید کرد.

زهرا احمدی پور به همراه هیات همراه از بخش های مختلف این مکان تاریخی دیدن کرد.

هتل باغ مشیر الممالک اولین هتل باغ ایرانی با معماری و تجهیزات کاملا سنتی و در عین حال مجهز به تمام امکانات رفاهی به وسعت 13 هزار متر مربع در محل باغ قدیمی مشیرالممالک متعلق به دوره قاجاریه قرار دارد.

محوطه زیبای هتل باغ مشیرالممالک یزد، معماری اصیل ایرانی این هتل باغ را به یکی از جاذبه های توریستی یزد تبدیل کرده، این هتل در فهرست آثار ملی ایران به شماره 7778 به ثبت رسیده است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، چهارشنبه شب وارد استان یزد شد و مورد استقبال استاندار و دیگر مسئولان استان قرار گرفت.

بازدید از بافت و بناهای تاریخی از جمله آتشکده، قنات زارچ، دروازه کوشک نو، مسجد جامع، مسجد حظیره، حضور در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر، بازدید از مجموعه نارین قلعه و کاروانسرای شاه عباسی در شهرستان میبد و بازدید از بافت تاریخی اردکان از جمله برنامه های سفر زهرا احمدی پور به استان یزد است.

شرکت در جلسه ارائه گزارش ثبت جهانی یزد و شرکت در جلسه انجمن ها و تشکل های میراث فرهنگی، افتتاح اقامتگاه بوم گردی در شهرستان تفت، بازدید از عمارت و باغ نمیر (صدری) تفت، بازدید از باغ جهانی دولت آباد و برگزاری جلسه با همکاران و مدیران اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از دیگر برنامه های سفر دو روزه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به استان یزد است.

استان یزد هم اکنون در کنار استان های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی بوده به گونه ای که استقبال گردشگران خارجی از این شهر تا پنج برابر افزایش داشته و همین امر گردشگری را محور توسعه استان قرار داده است.

این استان 2270 هکتار بافت تاریخی دارد که شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به مساحت عرصه 743 هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

در سال 94 حدود 140 هکتار بافت تاریخی یزد برای ثبت در فهرست جهانی به یونسکو معرفی شد تا این شهر تاریخی به عنوان اولین شهر زنده توسط جمهوری اسلامی ایران به دنیا معرفی شود.

یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، شهر کار و کاریز و کاهگل، دارالعباده، دارالعلم و دارالعمل، حسینیه ایران، شهر دوچرخه ها، شیرینی، شهر قنات و قنوت و قناعت و شهر آتش و آفتاب شناخته می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
16 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1