28 فوریه 2024 - 20:20
رییس هیئت مدیره کانون راهنمایان گردشگری ایران:

راهنمایان گردشگری، سازندگان خاطره هستند

22 فوریه 2017 - 15:30 dsfr.ir/ns6dt

راهنمایان گردشگری، سازندگان خاطره هستند
میثم رودکی / دنیای سفر
بازدید راهنمایان گردشگری از تخت رستم

رئیس هیئت مدیره کانون راهنمایان گردشگری #ایران تاکید کرد: #راهنمایان #گردشگر، سازندگان خاطره هستند.

اویس کیانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به روز جهانی راهنمایان گردشگری گفت: از سال 1990 روز جهانی راهنمایان توسط فدراسیون جهانی راهنمایان دنیا وارد تقویم میلادی شد و هر سال راهنمایان نقاط مختلف دنیا این روز را در کشور خود گرامی می دارند.

وی افزود: در ایران نیز 21 فوریه هر سال که امسال مصادف با سوم اسفند است، برای دهمین سال متوالی راهنمایان گردشگری از سراسر کشور در استان گیلان گردهم آمده اند تا سه شب به بهانه گرامیداشت این روز برنامه هایی را اجرا کنند.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان زنجان خاطرنشان کرد: راهنمایان گردشگری ایران هر ساله 21 فوریه، سال شغلی خود را در شهر میزبان در مراسم اختتامیه تحویل می کنند.

وی اظهار کرد: راهنمایان گردشگری پیشانی فرهنگ جامعه هستند و می توانند در این زمینه موثر باشند و فرهنگ جامعه را به سایر کشورها صادر کنند تا مشخص شود تبلیغات منفی که در سایر کشورها نسبت به ایران رایج است، واقعیت ندارد.

این راهنمای گردشگر تصریح کرد: راهنمایان گردشگر سازنده و فروشنده خاطره برای مسافر هستند و لذا جایگاه ویژه ای در صنعت گردشگری دارند. توریسم پایدار همواره به دنبال ایجاد تجربه ای لذت بخش از گردشگری است که در آن به تاثیرات اقتصادی و محیط زیستی توجه شود.

رئیس هیئت مدیره کانون راهنمایان گردشگری ایران با اشاره به ضعف در ارتباط بین دفاتر، هتل ها و نیروی انسانی متخصص که سبب رکود در فعالیت های گردشگری شده است، یادآور شد: راهکار حل این مشکل ایجاد رقابت بوده و می توان گفت هم اکنون بهترین فرصت برای فعالیت و برآورده کردن اهداف مادی اجراکنندگان تور است.

1