11 اکتبر 2021 - 13:52

بازخوردهای نمایشگاه ملی صنایع دستی

21 فوریه 2017 - 12:30 dsfr.ir/tr2ay

بازخوردهای نمایشگاه ملی صنایع دستی
میثم رودکی - دنیای سفر
نمایشگاه صنایع دستی تهران

فروش بیشتر یکی از وجوه تمایز بیست و هفتمین #نمایشگاه صنایع دستی #ایران با دوره های پیشین که در خرداد ماه هر سال برگزار می شد، بوده است.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران، در حالی که ارزیابی ها از فروش این دوره نمایشگاه مثبت بوده اما در همین حال، عده ای دیگر با استناد به نمایشگاه بیست و هفتم، سرمای هوا را از جمله دلایل استقبال کمتر مردم می دانند.

یکی از شرکت کنندگان که با محصولات سفالین در نمایشگاه حاضر شده بود، معتقد است فروش خوب بوده گرچه با پیش بینی آن ها در مورد یک نمایشگاه ملی در تهران همخوان نبوده است. فرآرا، درباره برگزاری نمایشگاه ملی صنایع دستی در پایان سال هم می گوید: «محصولات و اقلام تولیدی ما طوری است که در این زمان فروش بهتری خواهیم داشت.»

یکی دیگر از هنرمندانی که با غرفه زیورآلات و تزئینات صنایع دستی در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی حضور داشت اظهار می کند: «فروش محصولات خوب بوده است، اما فاکتورهایی در فروش تاثیر منفی داشت؛ از جمله تقارن روزهای آخر نمایشگاه با شنبه و یکشنبه و نیز سرمای هوا.» برزویی ادامه می دهد: «البته تمدید هر روزه ساعت بازدید از نمایشگاه تا 6 عصر، به بازدید بیشتر و به تبع آن فروش محصولات کمک کرد.»

همچنین هنرمندی که با پوشاک زنانه در نمایشگاه صنایع دستی حضور یافته بود هم وضعیت فروش خود را مساعد ارزیابی می کند. مطیع شیرازی می افزاید: «برای اولین بار است که در نمایشگاه ملی صنایع دستی شرکت کردم و فروش خوبی داشتم. به نظرم نمایشگاه عیدانه باید هر سال وجود داشته باشد؛ حتی اگر خرداد ماه هرسال، به دلیل مناسبت جهانی، نمایشگاه صنایع دستی برگزار شود.»

یک طراح و تولیدکننده پوشاک زنانه ابریشمی هم در این خصوص می گوید: «من در نمایشگاه خرداد ماه فروش بهتری داشته ام، اما فروش این نمایشگاه هم خوب بود.» نوری زاده با بیان اینکه ذهن هنرمند نباید دائما درگیر مسائل فروش باشد تا بتواند به طرح های جدیدتر برای هنرش بپردازد، ادامه می دهد: «برگزاری دو نمایشگاه ملی صنایع دستی در سال، به فروش بهتر محصولات صنایع دستی کمک می کند.» او همچنین اظهار می کند: «البته هدف از برگزاری نمایشگاه های این چنینی فراتر از فروش محصولات است و در واقع فرصتی بی نظیر برای معرفی و شناساندن برند تولیدی است تا با جامعه هدفمان ارتباط برقرار کنیم.»

1