افزایش ظرفیت اقامت با هتل های جدید همدان

18 فوریه 2017 - 19:00 dsfr.ir/nl1t1

افزایش ظرفیت اقامت با هتل های جدید همدان
همدان پیام
ساخت هتل در همدان

استاندار #همدان در برنامه بازدید خود از پنج #هتل در دست احداث بازدید کرد، با اتمام این پروژه ها برای 385 نفر اشتغال زایی خواهد شد.

محمدناصر نیکبخت از هتل آپارتمان سه ستاره «کتیبه» بازدید کرد که این پروژه واقع در بلوار ارم ابتدای مسیر مجتمع توریستی عباس آباد همدان قرار دارد.

سرمایه گذار پروژه کتیبه با اشاره به مساحت و زیربنای این هتل آپارتمان گفت: این پروژه در زمینی به مساحت 3 هزار و 500 متر در 5.5 طبقه با زیربنای 5 هزار و 300 متر در حال ساخت است.

علی اصغر صداقتی همدانی تصریح کرد: این پروژه 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که دارای 31 سوئیت اقامتی با صد تخت به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه این پروژه 60 نفر به طور مستقیم و 200 نفر به طور غیرمستقیم اشتغال زایی به دنبال دارد افزود: 12 میلیارد تومان فقط برای ساختمان این پروژه هزینه شده و اعتبار و سرمایه گذاری کل پروژه 23 میلیارد تومان است، ضمن که 5 میلیارد آن از طریق تسهیلات بانکی است که 4 میلیارد تومان آن محقق شده است.

مدیر پروژه کتیبه تصریح کرد: در این هتل بام سبز طراحی شده است و با توجه موقعیت استقرار آن، در پشت بام هتل فضایی طراحی شده که گردشگران مستقر در این هتل بتوانند از نمای همدان لذت ببرند.

در ادامه بازدید استاندار و هیئت همراه از «هتل امیران 1» بازدید به عمل آمد که این پروژه در بلوار بعثت قرار دارد. این هتل دارای 1060 متر مساحت و 8 هزار متر زیربنا است.

سرمایه گذار هتل امیران در حضور استاندار و هیئت همراه گفت: کاربری این زمین تجاری - مسکونی بوده است و عملا کاربری تجاری این زمین را حذف کرده ایم.

داوود خلجی با اشاره به اینکه در طراحی این هتل 60 اتاق پیش بینی شده، افزود: یک طبقه تالار رستوران و طبقه دیگر سالن اجتماعات و کنفرانس خواهد بود, ضمن اینکه 2 طبقه در زیرزمین به عنوان پارکینگ در نظر گرفته شده است. 30 میلیارد تومان سرمایه گذاری کل پروژه است که 12 میلیارد آن هزینه تملک زمین و مقرر شده 7 میلیارد تومان نیز از صندوق توسعه ملی به عنوان تسهیلات دریافت کنیم.

خلجی با بیان اینکه این پروژه در سفر روحانی رئیس جمهور به همدان کلنگ زنی شد عنوان کرد: هتل امیران یک تا نوروز 96 افتتاح می شود و پذیرای مسافران و گردشگران به همدان خواهد بود. وی با اشاره به دیگر ویژگی های این پروژه بیان کرد: این هتل 240 تخت خواهد داشت ضمن اینکه 11 طبقه و 12 سقف دارد.

پروژه سوم هتل آپارتمان «سفیر» بود که در بلوار جانبازان واقع شده است به گفته سرمایه گذار این پروژه، هتل سفیر در زمینی به مساحت 250 متر در 7 طبقه و با ظرفیت 45 تخت، 15 سوئیت و دو طبقه تالار طرحی شده است.

فرهاد خسروی خاطرنشان ساخت: این پروژه اکنون 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون حدود 8 میلیارد تومان برای آن هزینه شده و 2 میلیارد هزینه نیز برای تجهیزات لازم دارد.

سرمایه گذار پروژه با بیان اینکه هنوز تسهیلات لازم برای این پروژه را دریافت نکرده ام، تصریح کرد: در تلاش هستیم تا اردیبهشت ماه سال 96 این پروژه به بهره برداری برسد. وی افزود: یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان تسهیلات برای این پروژه در نظر گرفته شده که بسیار ناچیز است.

وی از ساخت پروژه بعدی با عنوان هتل چهار ستاره «سفیر 2» خبر داد و افزود: خاک برداری از پروژه بعدی با مساحت 900 متر در 8 طبقه و نیم تیرماه سال 96 آغاز می شود.

بازدید از پروژه «هتل آپارتمان بابا» یا «آرین دو» آخرین پروژه بازدیدی استاندار همدان بود که در بلوار نظربیگ نزدیک محله جولان واقع شده است و قاسم بابایی سرمایه گذار پروژه توضیحاتی را در مورد مشکلات خود و مشخصات پروژه ارائه داد.

بابایی تصریح کرد: این پروژه اکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که 17 سوئیت رد آن پیش بینی شده و هر سوئیت 38 متر است و پس از بهره برداری برای 18 نفر اشتغال زایی خواهد داشت.

وی خاطرنشان ساخت: این هتل آپارتمان ظرفیت پذیرش 76 نفر را به صورت اسمی دارد که تا 100 نفر نیز قابل افزایش است.

سرمایه گذار پروژه تاکنون یک میلیارد و 800 میلیارد تومان برای این هتل آپارتمان هزینه کرده و با دستور استاندار مقرر شد تا مدیر بانک هرچه سریع تر نسبت به ارائه تسهیلات اقدام کند و سرمایه گذار پروژه نیز قول داد در صورت دریافت اعتبار تا اردیبهشت ماه 96 عملیات اجرایی را به پایان برساند.

گفتنی است؛ محبوب ترین هتل های همدان عبارتند از: هتل جهانگردی علیصدر، هتل آپارتمان خاتم، هتل آرین، هتل باباطاهر، هتل گنجنامه، هتل پارسیان بوعلی، هتل پارسیان آزادی.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تابناک » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1