مدیرکل اعتبار بخشی وزارت بهداشت مطرح کرد

رتبه پایین ایران در جذب گردشگر سلامت

18 فوریه 2017 - 16:30 dsfr.ir/me4yn

رتبه پایین ایران در جذب گردشگر سلامت
bioethics.com
گردشگری سلامت

توسعه #صنعت #گردشگری در حوزه سلامت به تلاش همگانی نیاز دارد.

"مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت"

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت با بیان این که ایران در بحث جذب گردشگری سلامت رتبه پایینی دارد، گفت: کارگروه با حضور برخی از وزرای دولت به منظور تسهیل حضور گردشگران سلامت در کشور تشکیل شود.

دکتر سیدمحمدحسین میردهقان در اولین همایش ملی گردشگری، مدیریت فرصت ها و جاذبه ها که به میزبانی استان یزد برگزار شد، با اشاره به توانمندی های درمانی استان یزد در حوزه های ناباروری، پرتو درمانی و دیابت، اظهار کرد: سهم کشور ایران در بحث جذب گردشگری سلامت در رتبه پایینی قرار دارد.

وی، محدویت منابع، فضا و پزشکان را از جمله مهم ترین دلایل عدم جذب توریسم درمانی در کشور دانست و بیان کرد: جذب گردشگری سلامت موجبات رونق اقتصادی و درآمدزایی پایدار کشور را فراهم می کند.

میردهقان در ادامه با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت های تبلیغات و اطلاع رسانی رسانه ملی در معرفی توانمندی های درمانی کشور و استان یزد گفت: یزد به عنوان قطب درمان جنوب و جنوب شرق کشور در حال فعالیت است و این توانمندی باید بیش از پیش اطلاع رسانی شود. ظرفیت های پزشکی و درمانی استان یزد می تواند به عنوان الگویی برای سایر استان‎های کشور مطرح شود.

وی در پایان بر تشکیل کارگروهی با حضور برخی از وزرای دولت به منظور تسهیل حضور گردشگران سلامت در کشور تأکید کرد و افزود: توسعه صنعت گردشگری در حوزه سلامت به تلاش همگانی نیاز دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1