دهمین جشن راهنمایان گردشگری در تهران و گیلان

18 فوریه 2017 - 13:30 dsfr.ir/q7683

دهمین جشن راهنمایان گردشگری در تهران و گیلان
میثم رودکی / دنیای سفر
راهنمایان گردشگری در نارین قلعه میبد

همزمان با روز جهانی #راهنمایان #گردشگری، دهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری در #گیلان و #تهران برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، دهمین جشن راهنمایان گردشگری از سوی کانون سراسری انجمن های راهنمایان گردشگری امسال در گیلان برگزار می شود. آرش نورآقایی رییس هیات مدیره این کانون گفته گردهمایی دهم قرار است با استانداردهای جهانی راهنمایان گردشگری منطبق تر باشد، برای همین جشن از روز اول اسفندماه با اجرای پیش گشت هایی در موزه روستایی، ماسوله و رشت آغاز خواهد شد و در روز سوم همزمان با 21 فوریه روز جهانی راهنمایان گردشگری، به پایان می رسد.

البته مطابق با استانداردهای جهانی پس از اتمام جشن، پس گشت هایی به مقصد سایر نقاط گردشگری گیلان برگزار خواهد شد.

براساس پیش بینی این کانون، گیلان امسال یکی از بزرگترین گردهمایی های راهنمایان گردشگری را با حضور 700 نفر تجربه خواهد کرد. همچنین قرار است در جریان این اجتماع، کارگاه های آموزشی به منظور ارائه استانداردهای جهانی راهنمایان گردشگری برگزار شود.

زنگ جشن راهنمایان گردشگری در حالی فردا در گیلان به صدا درمی آید که این استان با برودت شدید هوا و بارش برف همراه است و راه های منتهی به آن با اختلال درآمد و شد مواجه شده، با این حال کانون سراسری انجمن های راهنمایان گردشگری اعلام کرده این جشن منتفی نخواهد شد و طبق برنامه اجرا می شود.

در تهران نیز جامعه راهنمایان گردشگری قرار است دوم اسفندماه، یک روز پیش از روز جهانی، گردهمایی دیگری را برگزار کنند.

این مراسم با شعار «راهنما، سفیر صلح و دوستی» در سالن همایش های موزه دوران اسلامی با حضور جمعی از مسؤولان گردشگری به منظور تقویت ارتباط راهنمایان گردشگری با سایر سازمان ها و رفع چالش های این حرفه برگزار می شود.

گردهمایی دهم راهنمایان گردشگری که از سوی جامعه راهنمایان در تهران برگزار می شود، با دو پنل تخصصی با محوریت «ارتباط راهنمایان گردشگری با مسؤولان» و «ارتباط راهنمایان با تشکل ها و ارگان ها» همراه خواهد بود که نمایندگانی از نیروی انتظامی، سازمان میراث فرهنگی و گرشگری، جامعه تورگردانان، جامعه هتلداران و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی به چالش های مربوط به راهنمایان و همچنین صنعت گردشگری اطلاعات و توضیحاتی را ارئه می کنند.

هر دو گروه نیز قرار است به این مناسبت از راهنمایان برتر خود تجلیل کنند.

1