21 فوریه 2024 - 15:19

اتحاد سه جانبه برای ساماندهی تعطیلات

18 فوریه 2017 - 08:20 dsfr.ir/a51oh

اتحاد سه جانبه برای ساماندهی تعطیلات
میثم رودکی
جاده چالوس

سازمان میراث فرهنگی، سازمان محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش تلاش سه جانبه ای را برای طرح ساماندهی #تعطیلات آغاز کرده اند.

زهرا احمدی پور ظهر پنج شنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه عیدانه صنایع دستی با اعلام این خبر اعلام کرد: «طی ماه گذشته در این زمینه مکاتبه ای با دولت داشتم. طی این مکاتبه توضیح دادم که به چند دلیل باید بحث ساماندهی تعطیلات را به صورت جدی پیگیری کنیم؛ یکی از این دلایل، بحث آلودگی های مداوم هوای تهران در دی ماه و بهمن ماه است که وارونگی هوا را ایجاد می کند. اگر تعطیلات ساماندهی پیدا کند قاعدتا از بار ترافیکی شهر تهران کاسته خواهد شد و این خود یک قدم موثر برای کمک به پایتخت است.»

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: «در کنار این، بحث ظرفیت هتل ها نیز مطرح است که به درستی و در تمام ایام سال از آنها استفاده نمی شود. اگر ساماندهی تعطیلات صورت گیرد ما می توانیم برای سفرها برنامه ریزی داشته باشیم و از ظرفیت های هتل ها در جریان سفرهای توزیع شده استفاده کنیم.»

وی یکی از دلایل دیگر لزوم عملی کردن سازماندهی تعطیلات را معطوف به آموزش و پرورش کشور عنوان کرد و گفت: «طولانی بودن تابستان وقفه ای طولانی در آموزش ایجاد می کند که در این زمینه نیز مکاتبه ای با وزیر آموزش و پرورش داشتم.» به گفته معاون رئیس جمهوری، این موضوع در حال حاضر از سوی سه دستگاه مذکور درحال پیگیری است و متولیان این دستگاه ها امیدوارند بتوانند به زودی از این امر خروجی مناسب بگیرند.

احمدی پور به نقش بخش خصوصی نیز اشاره و تصریح کرد: «از بخش خصوصی نیز خواسته ایم که به عنوان حامی وارد شود و کمک کند که همزمان با هم بتوانیم ساماندهی تعطیلات را پیش ببریم. البته آنها نیز طرح هایی در این زمینه دارند و ارائه کرده اند.»

این مقام مسوول در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی براینکه سرانجام چه زمانی این موضوع نتیجه خواهد داد، بیان کرد: «به نظر من این پیگیری ها جواب خواهد گرفت اما اینکه چه زمانی این اتفاق رخ دهد، نمی دانم؛ چون به هر حال هم مجلس یک سری بازه های زمانی را برای رسیدگی به طرح ها و لوایح مختلف در نظر می گیرد و هم دولت موضوعات بسیاری در دستور کار دارد.»

با این همه احمدی پور تاکید کرد: «موضوع ساماندهی تعطیلات چون از سوی سه دستگاهی که اشاره شد مورد اجماع و بخش خصوصی نیز به دنبال آن است و کمک می کند که این موضوع مدیریت شود، شخصا امیدوارم بشود در سال 96 نتایج خوبی از این موضوع گرفت.»

« دنیای سفر » این نوشته را از « روزنامه دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1