با حضور رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی؛

کارگاه آموزشی "ملاقات موزه و شهر" در کاخ نیاوران آغاز به کار کرد

15 فوریه 2017 - 15:30 dsfr.ir/377io

کارگاه آموزشی "ملاقات موزه و شهر" در کاخ نیاوران آغاز به کار کرد
payamspot.blogspot.com
کوشک احمد شاهی در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران

با حضور رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی کارگاه آموزشی "ملاقات موزه و شهر" در مجموعه فرهنگی تاریخی #نیاوران آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران کارگاه آموزشی "ملاقات موزه و شهر " چهارشنبه 27 بهمن ماه با حضور سید محمد بهشتی، رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی، سید احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم، سید رحمت اله رئوف حنان، مدیر مجموعه، مهندس رکنی، مهندس سپهری و مهندس میرحسینی آغاز به کار کرد.

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی در این برنامه با تعریف مقوله شهر، شهرنشینی، تاریخ شهرنشینی و مدنیت در 6 بعد اظهار داشت: موزه جایی است که خاطرات همه نسل ها درطول تاریخ جمع است و همه انسان ها خود را نسبت به آن صاحب حق می دانند.

وی گفت: قصه هایی که در شهرها وجود دارد شهر را به مثابه موزه می کند و تمام یک شهر موزه می شود.

وی افزود: نیازی نیست بین شهر و موزه الفت برقرار کرد چراکه موزه ها پدید آورنده الفت هستند و و از طریق همین انس و الفت است که معرفت نسبت به گوهر پنهان هرچیزی پیدا می شود.

بهشتی ادامه داد: موزه تنها محل نگهداری اشیا نیست، بلکه جایی است که قرار است چیزی را به یاد ما آورد و الفت و کیفیت تفکر را به یاد می آورد.

وی خاطرنشان کرد: شهر زمانی موزه می شود که مدنیت پیدا کرده و در واقع روایت پیدا کرده باشد و با این تعریف تمام شهرها خود به مثابه یک موزه هستند.

گفتنی است کارگاه آموزشی "ملاقات موزه و شهر" با هدف بازنگری رویدادهای شهری و کمک به مدیریت شهری با استفاده از رویکرد موزه ای صبح امروز آغاز به کار کرد و دوره های بعدی آن طی ماه های آتی ادامه خواهد داشت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1