16 اکتبر 2019 - 03:07

هشدار شورای جهانی سفر و گردشگری به ترامپ

15 فوریه 2017 - 14:00 dsfr.ir/jf9m7

هشدار شورای جهانی سفر و گردشگری به ترامپ
آمازون
ترامپ صدور ویزا برای شهروندان ایرانی و چند کشور دیگر را یک ماه متوقف کرد.

رئیس شورای جهانی #سفر و #گردشگری به دونالد #ترامپ جهت اتخاذ سیاست های انزواگرایانه در سایه قانون مهاجرتی جدیدش هشدار داد.

به گزارش ایسنا، «دیوید اِسکوسیل»، رئیس شورای جهانی سفر و گردشگری در جریان برگزاری یک کنفرانس در لس آنجلس گفت تصمیم «دونالد ترامپ» در جلوگیری از ورود اتباع 7 کشور چیزی نزدیک به یک فاجعه برای گردشگری آمریکاست و تاثیری مشابه با حملات تروریستی 11 سپتامبر بر صنعت گردشگری خواهد داشت.

وی ادامه داد: آمریکا در خطر قرار گرفتن در مسیری است که پس از حملات 11 سپتامبر در آن قرار داشت و منجر به یک دهه رکود اقتصادی در بخش گردشگری و سفر شد. سیاست های سختگیرانه در صدور ویزا موجب شد گردشگری آمریکا در دهه پس از 11 سپتامبر با ضرر و زیان 600 میلیارد دلاری مواجه شود و بین سال های 2001 تا 2009 در مجموع ورود گردشگران خارجی به خاک آمریکا 9 درصد نزول یافت. دولت «ترامپ» در مسیری حرکت می کند که خطر بزرگی صنعت گردشگری و سفر آمریکا را تهدید می کند، صنعتی که 8 درصد از تولید ناخالص کلی و 10 درصد از اشتغال را به خود اختصاص می دهد.

رئیس شورای جهانی سفر و گردشگری همچنین گفت: هتل ها و آژانس های مسافرتی پس از فرمان مهاجرتی «ترامپ» از کاهش رزروهای بین المللی خبر داده اند و از رئیس جمهور خواسته اند اقداماتی در این راستا انجام دهد.

«اسکوسیل» از «ترامپ» خواست پیش از آن که بخواهد تغییراتی را ایجاد کند سال های ازدست رفته رشد گردشگری را در نظر بگیرد و به یاد داشته باشد می تواند از تکنولوژی موجود برای مبارزه با تروریسم استفاده کند. برای رئیس جمهوری که قول داده شغل ایجاد کند و آمریکا را دوباره بزرگ کند، گردشگری و سفر مهمترین و بارزترین اهرم ها هستند. زندگی بسیاری از مردم آمریکا به استفاده مردم از هواپیما، قطار و اتومبیل و خرج کردن دلارهایشان در سفر بستگی دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به این موضوع اشاره کرد که گردشگری از طریق برداشتن موانع و نه با ایجاد آن و همچنین تسهیل سفر برای مردم شکوفا می شود. صنعت گردشگری میان فرهنگ ها پیوند برقرار می کند و موجب افزایش درک فراتز از مذاهب و مرزها می شود. گردشگری تولیدکننده بزرگ شغل و رشد اقتصادی است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1