16 اکتبر 2019 - 03:06

رشد گردشگری فرانسه پس از دو سال مثبت شد

15 فوریه 2017 - 10:30 dsfr.ir/f91hp

رشد گردشگری فرانسه پس از دو سال مثبت شد
lprs1.fr
گردشگران در برج ایفل

گردشگری #فرانسه پس از دو سال دست و پنجه نرم کردن با حملات تروریستی، دوباره به روند مثبت و صعودی خود بازگشته است.

به گزارش ایسنا به نقل از فرانس 24، بنا بر آمار و ارقام رسمی منتشر شده، صنعت گردشگری فرانسه که یکی از موتورهای اقتصادی حیاتی این کشور محسوب می شود و طی دو سال گذشته با بروز حملات تروریستی صدمات زیادی را متحمل شده بود، در سه ماه پایانی سال 2016 با افزایش 4 درصد ورود گردشگران دوباره به روند مثبت خود بازگشت.

همچنین میزان اقامت های شبانه در میان گردشگران داخلی فرانسه نیز سه ماهه سوم سال 2016 با رشد 4.3 درصد در مقایسه با آمار مشابه در سال گذشته آن همراه بوده است، این در حالی است که اقامت گردشگران خارجی در این بازه زمانی 2.9 درصد رشد داشته است.

«پاسکال گاله»، مدیر عامل اتحادیه ملی اقامت گاه های توریستی فرانسه نیز اذعان کرد که آمار و ارقام جدید منتشرشده بخشی از روند مطلوب در افزایش گردشگران است که در سال 2017 نیز ادامه دارد.

«کریستین مانته»، رئیس آژانس توسعه گردشگری فرانسه نیز گفت: ورود گردشگران از فرودگاه بین المللی در ژانویه 2017 نسبت به سال گذشته آن و حتی سال 2014 بیشتر بوده و این موضوع درباره پاریس و سایر نقاط فرانسه صدق می کند.

گردشگران داخلی و توریست های کشورهای همسایه دلیل اصلی رشد گردشگری فرانسه در چند ماه اخیر بوده اند، این در حالی است که گردشگران آمریکایی، بریتانیایی و بویژه چینی ها و ژاپنی همچنان نسبت به بازگشت به فرانسه محتاط هستند.

بر اساس آمار موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه، کشورهای بلژیک (9.9 درصد)، اسپانیا (7.7 درصد) و سوئیس (8 درصد) بیش ترین رشد را در اعزام گردشگر به فرانسه داشته اند و حضور گردشگران آلمانی 5.3 درصد و آمریکایی 1.9 درصد رشد داشته است.

با این وجود حضور گردشگران بریتانیایی در فرانسه با منفی 3.4 درصد، گردشگران چینی با منفی ۶ درصد و گردشگران ژاپنی با منفی 19 درصد همچنان سیر نزولی دارد.

اگرچه گردشگری در دو سال اخیر یکی از قربانیان اصلی تروریسم در فرانسه بوده، اما این کشور در سال 2016 در مجموع چیزی بین 82.5 تا 83 میلیون گردشگر و با اختلاف کمی از آمار 85 میلون نفر سال 2015 جذب کرده تا همچنان پربازدیدترین کشور جهان باشد.

صنعت گردشگری به طور مستقیم و غیرمستقیم 2 میلیون شغل در فرانسه ایجاد کرده که شامل 7.34 درصد از تولید ناخالص ملی این کشور است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1