6 دسامبر 2019 - 14:47

قشم، نوروز و 2+1 پیشنهاد متفاوت برای سفر به جنوب

13 فوریه 2017 - 14:00 dsfr.ir/6f8mt

قشم، نوروز و 2+1 پیشنهاد متفاوت برای سفر به جنوب
ژیوار
جزیره هنگام

تجربه های جدیدی در خانه های محلی و بومی #قشم وجود دارد و صفایی که در یک #سفر دسته جمعی فقط می توانید آن را تجربه کنید.

هر سال در ایام نوروز حجم قابل توجهی از مسافران نوروزی راهی جنوب می شوند، کیش، چابهار، قشم، بندرعباس و ... برخی از این مقاصد گردشگری هستند. اما شاید بهتر باشد جنوب و به ویژه قشم را با نگاهی جدید با هم ببینیم، جزیره معروف به جزایر عجایب هفتگانه با ناشناخته هایی که قطعا هرگز آن ها را در سفرهای و تورهای قشم ندیده اید.

چرا در قشم به هتل نرویم؟!

از این همه سفر و اسکان در هتل های ترگل! خسته نشده اید؟ تجربه های جدیدی در خانه های محلی و بومی وجود دارد و صفایی که در یک سفر دسته جمعی فقط می توانید آن را تجربه کنید. پس اولین پیشنهاد ما به شما این است که به جای رقابت و انتخاب بین هتل های قشم به گزینه های کمتر دیده شده و خانه های محلی با بومی های فوق العاده اش همراه باشید. اگر خیلی شناختی در این زمینه ندارید می توانید از بعضی از تورهای تخصصی گردشگری نظیر ژیوار برای تور قشم نوروز 96 راهنمایی بگیرید و یا همسفر تور قشم باشید.

آیا قشم فقط خلاصه می شود در جزیره هنگام و دلفین هایش؟!

اگر برای بار اول است که می خواهید قشم گردی کنید حتما به جزیره هنگام، قایق سواری، دلفین ها و مهم تر از همه سمبوسه های محلی اش سربزنید اما اگر قبلا این گزینه ها را دیده اید جزیره گردی را کمی تغییر دهید، آیین های خاص قشم نظیر حجله را پیدا کنید و از نزدیک با این آداب و آیین های کمتر دیده شده آشنا شوید. علاوه بر این اگر می خواهید جنوب گردی خود را تکمیل کنید دیدن طبیعت بی نظیر جزیره هرمز را از دست ندهید. یک گشت حتی نیم روزه در جزیره هرمز شما را شگفت زده خواهد کرد. قول می دهم!

چگونه خود را به قشم برسانیم؟

شما با یک پرواز مستقیم و البته کمی گران در حدود 2 ساعت می توانید در فرودگاه قشم باشید. اما به نظر من حیف است کسی از شهرهای شمالی یا همین تهران بخواهد به قشم برود و در این راه شهرها و استان های بین راه را از دست بدهد. قشم گردی را به ایران گردی تبدیل کنید! اگر با ماشین بروید می توانید حدود 7 استان را ببینید و بعد از بندرهای مشخص شده با ماشین وارد لندیگراف می شوید و خود را به قشم می رسانید.

اگر کمی تنبل هستید گزینه دوم، سفر با قطار است. از تهران حدود 1 روز در راه هستید و بعد از بندرعباس می توانید با اتوبوس های دریایی با کمتر از 1 ساعت خود را به قشم برسانید. اگر هنوز تجربه سفر با اتوبوس های دریایی یا لندیگراف را ندارید شدیدا توصیه می کنم آن را از دست ندهید.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
18 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1