5 دسامبر 2019 - 20:18

توسعه روابط حمل و نقل جاده ای ایران و سوئد

13 فوریه 2017 - 13:00 dsfr.ir/zs9hm

توسعه روابط حمل و نقل جاده ای ایران و سوئد
محمد بابایی
امضاء پنج سند همکاری میان ایران و سوئد

وزیر راه و شهرسازی و وزیر امور اتحادیه #اروپا و تجارت پادشاهی #سوئد یادداشت تفاهم همكاری های حمل و نقل جاده ای امضاء كردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی با بیان این خبر اظهار داشت، در جریان سفر نخست وزیر سوئد و در رأس یک هیأت بلندپایه اقتصادی و تجاری به تهران یادداشت تفاهم همکاری در زمینه حمل و نقل بین المللی جاده ای بین دو کشور در حضور دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری و استفان لوفون نخست وزیر کشور پادشاهی سوئد به امضا رسید.

محمدجواد عطرچیان افزود: در این تفاهم نامه مقرر شده است به منظور توسعه روابط فیمابین در زمینه حمل و نقل جاده ای موافقتنامه حمل نقل بین المللی جاده ای کالا و مسافر و پس از برگزاری نشست های کارشناسی، توسط طرفین برای اولین بار منعقد شود.

عطرچیان یادآور شد: در یادداشت تفاهم مزبور مقرر شد طرفین نسبت به بررسی امکان افزایش سالیانه پروانه های تردد حمل کالا توسط وسایل نقلیه دو کشور اقدام کنند.

وی تصریح کرد: از مهم ترین دستاوردهای این یادداشت تفاهم و اجلاس موصوف امکان تحقق اهداف حمل و نقل بین المللی جاده ای بین دو طرف با وسایل نقلیه ای که تمامی شرایط محیط زیست را رعایت می کنند، است.

شایان ذکر است سالیانه حدود 200 کامیون ایرانی به مقصد سوئد تردد می کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1