26 می 2020 - 21:47

برگزاری سمینار راهبردی تشخیص هویت مسافرین (TRIP)

13 فوریه 2017 - 12:40 dsfr.ir/of1po

برگزاری سمینار راهبردی تشخیص هویت مسافرین (TRIP)
icao.int
سازمان هواپیمایی کشوری بین المللی (ICAO)

سمینار راهبردی تشخیص هویت سازمان ایکائو (TRIP) برگزار شد.

به گزارش سایت رسمی ایکائو، مورخ 2 فوریه 2017 نمایندگان 25 کشور در مونترال (آنتیگوا و باربودا) برای آخرین سمینار راهبردی تشخیص هویت مسافرین (TRIP) گرد هم آمدند.

هدف اصلی این سمینار بهبود مدیریت تشخیص هویت و اسنادسازی امنیتی بود که به میزبانی وزارت تسهیلات عمومی، هواپیماهای داخلی و حمل و نقل آنتیگوا و باربودا برگزار شد.

رئیس شورای سازمان جهانی هواپیمایی کشوری، الومویی وا برناردآلیو سخنرانی افتتاحیه را بر عهده داشت. وی خطاب به 180 کشور و فعالان این صنعت در سمینار مذکور به تقویت برنامه های اجرایی این سازمان در حوزه امنیت اذعان داشت.

وی تاکید کرد: برنامه راهبردی (TRIP) سازمان ایکائو برای کمک به کشورها در ارتقاء پروازهای ضد تروریسم، کاهش جنایات مرزی، و مقابله با تهدیدهای هوایی بین المللی طراحی شده است. این طرح از اجرای قطعنامه 2178 و 2309 سازمان ملل متحد و همچنین ظرفیت های کشورها در خصوص تاسیس، حفاظت و مدیریت تشخیص هویت شهروندان حمایت می کند که باعث افزایش بیشتر امنیت مدارک سفر و سیستم کنترل مرزها خواهد شد.

با پشتیبانی توسط متخصصین فنی مستقر در سازمان جهانی هواپیمایی، نمایندگان سمینار (TRIP) انتیگوا و باربودا توانستند سیستم مدیریت تشخیص هویت را از طریق اجرای مدارک هویت و روند تبعه گیری قدرتمند بهبود سازند.

همچنین شرکت کنندگان به راهکارهای بهبود توان عملیاتی در سیستم کنترل مرزها به واسطه افزایش گیت های کنترل خودکار مرزی پی برده و به علاوه در خصوص رابطه بین ویژگی های پاسپورت الکترونیکی با اطلاعات پیشرفته مسافرین اطلاعات جدیدی کسب کردند که به طور قابل توجهی به مقابله با تروریسم و جرم های مرزی کمک خواهد کرد.

رئیس شواری سازمان، دکتر آلیو به مزایای عضویت در برنامه کلید راهنمای عمومی نیز اشاره کرد و بر ضرورت تمایل کشورها با هدف به دست آوردن امنیت کامل و سهولت در اجرای پاسپورت الکترونیکی تاکید کرد. عضویت در کلید راهنمایی عمومی به کشورها این امکان را می دهد تا به طور کامل از پاسپورت اکترونیکی با تراشه امنیتی در محدودیت کردن حرکات تروریست های بین المللی بهره ببرند.

وی افزود: به منظور پیش بردن این برنامه، تلاش ها و حمایت های بیشتری نیاز است تا برنامه کلید راهنمای عمومی را به عنوان عامل اصلی پیشرفت در مرزها اجرایی کنیم.

این سمینار به گونه ای برنامه ریزی شده که متعاقب کارگاه آموزشی (TRIP) ایکائو که در زمینه مدیریت کنترل مرزی منطقه کارائیب، جایی که 13 کشور در آن حضور دارند برگزار شود. کارگاه آموزشی مذکور با حمایت دولت کانادا و مشارکت کمیته اجرایی ضد تروریسم سازمان ملل متحد و همکاری دیگر سازمان های بین المللی برگزار خواهد شد.
 
دکتر الیو با اشاره به تلاش های جهانی فعلی به منظور فراهم سازی کمک جامع ظرفیت سازی برای کشورها با هدف اجرای موثرتر استاندارهای جهانی سازمان ملل متحد گفت: تلاش های همگانی تماما در راستای اهداف ایکائو به نام (هیچ کشوری عقب نمی ماند) انجام می شود.

آقای جین پائول لابرد، معاون دبیر کل و مدیر اجرایی کمیته تروریسم سازمان ملل افزود: مدیریت اجرایی این کمیته به طور کامل از استراتژی (TRIP) ایکائو حمایت کرده و قصد بر پیاده سازی یک روش جامع و منظم به منظور مدیریت شناسایی مسافرین دارد. این تلاش ها به این معناست که تمام کشورها ظرفیت بهبود شناسایی افراد را پیش از صدور مدارک پرواز مطابق با استانداردهای جهانی دارا هستند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1