5 دسامبر 2019 - 20:18

دوبی در جذب گردشگر رکورد جدید ثبت کرد

8 فوریه 2017 - 11:40 dsfr.ir/vb3b1

دوبی در جذب گردشگر رکورد جدید ثبت کرد
پارمیدا تور
شهر دبی

شهر #دوبی در امارات متحده عربی به رکورد جدیدی در جذب سالانه #گردشگر دست یافت.

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از عرب نیوز، مسئولان گردشگری دوبی اعلام کردند در سال ۲۰۱۶ در مجموع پذیرای ۱۴.۹ میلیون گردشگر بوده است که رکوردی بی سابقه در صنعت گردشگری این منطقه است.

هدف این شیخ نشین در امارات جذب ۲۰ میلیون گردشگر تا سال ۲۰۲۰ همزمان با میزبانی از نمایشگاه های جهانی اکسپو ۲۰۲۰ است.

در حالی که بسیاری از مقاصد مهم گردشگری در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا دست به گریبان ناآرامی های داخلی و سیاسی هستند، دوبی به عنوان یک مقصد گردشگری تفریحی و تجاری امن از این موفقعیت نهایت استفاده را کرده است.

دوبی به لطف فروشگاه های بزرگ، مقاصد گردشگری لوکس و حتی پیست اسکی سرپوشیده سالانه گردشگران بین المللی فراوانی را جذب می کند.

شمار گردشگران ورودی به به دوبی در سال ۲۰۱۶ در مقایسه با آمار سال گذشته آن با رشد ۵ درصدی همراه بوده است، در حالیکه ۲۳ درصد از گردشگران دوبی از کشورهای حوزه خلیج فارس تامین می شوند که از این رقم بیش از نیمی تنها از عربستان به این شهر سفر می کنند.

گردشگران اروپای غربی ۲۱ درصد از گردشگران خارجی دوبی را تشکیل می دهند و از سویی دیگر شمار گردشگران چینی در دوبی با رشد ۲۰ درصدی به سالانه نیم میلیون نفر رسیده است و شمار گردشگران روس نیز با ۱۴ درصد رشدی که داشته اند به ۲۴۰ هزار افزایش یافته ست.

فرودگاه بین المللی دوبی در سال ۲۰۱۶ نیز همچنان جایگاه خود را به عنوان شلوغ ترین قطب مسافران بین المللی در جهان حفظ کرده و اقتصاد دوبی نیز به لطف گردشگری و تجارت به درآمدهای نفتی وابسته نیست.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1