6 دسامبر 2019 - 14:02

مسابقه راهنمایان موزه اسفند ماه برگزار می شود

8 فوریه 2017 - 09:00 dsfr.ir/477ry

مسابقه راهنمایان موزه اسفند ماه برگزار می شود
shanagasht.com
موزه ملی ملک

کتابخانه و موزه ملی ملک، ششمین دوره «مسابقه راهنمایان موزه» را با محور «تدوین برنامه برای راهنمایی یک تالار موزه ای» در روزهای هفتم، هشتم و نهم اسفند ۱۳۹۵ خورشیدی برگزار می کند.

موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، ششمین دوره مسابقه راهنمایان موزه با اهداف «بالا بردن سطح دانش راهنمایان موزه ها»، «ایجاد فرصت برای تجربه کار گروهی در موزه»، «ایجاد پیوند میان آثار موزه برای رسیدن به راهنمایی یک تالار نمایشگاهی» و «خلاقیت و جذابیت در راهنمایی موزه با تاکید بر تعامل و روایت» کار خود را آغاز خواهد کرد. این مسابقه در روزهای شنبه، یک شنبه و دوشنبه، ۷، ۸ و ۹ اسفند ۱۳۹۵ خورشیدی برگزار خواهد شد.

«تدوین برنامه برای راهنمایی یک تالار موزه ای» محور ششمین دوره مسابقه راهنمایان موزه خواهد بود. شیوه برگزاری مسابقه بدین ترتیب خواهد بود؛ در روز نخست، شرکت کنندگان با یکدیگر و تالارهای گوناگون موزه آشنا می شوند و در پایان با تشکیل گروه های سه نفره و هم اندیشی یک تالار را به عنوان سوژه اجرایی خود برمی گزینند. در روز دوم، گروه ها جداگانه برنامه راهنمایی خود را در تالارها طراحی می کنند؛ این امکان برای آن ها فراهم می شود تا ایده های خود را با مشاوران معرفی شده، در میان بگذارند و آن ها را اصلاح و تکمیل کنند. در روز سوم، هر گروه برنامه خود را در تالار انتخابی برای داوران اجرا می کند؛ سرانجام با جمع بندی داوران، گروه های برگزیده معرفی و تقدیر می شوند.

شرکت در ششمین دوره مسابقه راهنمایان موزه برای همه اهالی موزه ها، دانش آموختگان گردشگری و موزه داری و راهنمایان گردشگری آزاد او مهلت نام نویسی از ۱۹ تا ۳۰ بهمن است. ظرفیت شرکت کنندگان محدود است و اولویت با کسانی خواهد بود که زودتر نام خود را بنویسند. کتابخانه و موزه ملی ملک از این گران مایه ها دعوت می کند به ترتیب زیر در این مسابقه نام نویسی و شرکت کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1