4 اکتبر 2021 - 05:04

نمایشگاه کتاب بلاروس عرصه هنر ایرانی می شود

7 فوریه 2017 - 14:00 dsfr.ir/nd9yx

نمایشگاه کتاب بلاروس عرصه هنر ایرانی می شود
javanonline.ir
صنایع دستی ایرانی

براساس برنامه تنظیم شده، غرفه جمهوری اسلامی در نمایشگاه بین المللی کتاب بلاروس، افزون بر ارائه انتشارات، عرصه نمایش هنر ایرانی می شود.

در این نمایشگاه پنج روزه که از 20 بهمن در محل ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب بلاروس در مینسک پایتخت این کشور برگزار می شود، تازه ترین کتاب های انتشار یافته به زبان روسی از ناشران ایرانی عرضه خواهد شد.

همچنین رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در بلاروس در بخشی از غرفه ایران، انواع دست آفرینه ها را در معرض دید قرار می دهد و کارگاه فرشبافی و خوشنویسی را نیز تدارک دیده است.

نمایش تصاویری از جاذبه های تاریخی و گردشگری، اجرای موسیقی سنتی و همچنین نشست کارشناسان با علاقه مندان بلاروسی برای معرفی ایران زمین و پاسخ به پرسش ها از دیگر برنامه های غرفه ایران در سالن بل اکسپو مینسک است.

همچنین نمایشگاه هنرهای ایرانی نیز که به مناسبت گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی از 11 بهمن در گالری وابسته به دانشگاه فرهنگ و هنر پایتخت مینسک برپا شده است تا 25 بهمن ادامه دارد.

در این نمایشگاه نیز بازدید کنندگان بلاروسی از نمونه های صنایع دستی، فرش، سرامیک، میناکاری، قلمکاری و پارچه، کارگاه فرشبافی و خطاطی دیدن می کنند که مشتاقان زیادی را جلب کرده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1