افتتاح 3 اقامتگاه بوم گردی در یزد

7 فوریه 2017 - 12:00 dsfr.ir/kx3dy

افتتاح 3 اقامتگاه بوم گردی در یزد
booking.ir
اقامتگاه بوم گردی

تعداد اقامتگاه های بومگردی فعال در استان یزد با افتتاح سه اقامتگاه جدید بمناسبت دهه فجر به 43 واحد رسید.

«محمدرضا نصیری» سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در آئین افتتاح این اقامتگاه ها، اظهار کرد: گردشگری فرصت های بسیاری را برای کسب و کارهای کوچک خانوادگی ایجاد می کند که بیشتر آنها، روابط مستقیم و متقابل میزبان و مهمان را در خانه و املاک خانواده گردشگرپذیر در بردارند.

این حضور و مشارکت از سوی خانواده، برای تجربه و رضایت گردشگر هم چنین برای توسعه پایدار مقصد و جامعه محلی، امری بسیار حیاتی است.

نصیری خاطرنشان کرد: یکی از کسب و کارهای کوچک گردشگری که در چند سال گذشته در ایران به شدت در حال توسعه است، ایجاد و توسعه اقامتگاه های بوم گردی است.

تاکنون 40 اقامتگاه بوم گردی در سطح استان به بهره برداری رسیده بود که با راه اندازی سه اقامتگاه بومگردی کلوت، واحه و ساعتچی، تعداد اقامتگاه های بوم گردی فعال در سطح استان به 43 واحد رسیده است. اقامتگاه های بوم گردی استان در سطح بافت های تاریخی شهرستانهای یزد، اردکان، میبد و ابرکوه و چند روستای استان مستقر هستند و هر یک از این اقامتگاه ها خدمات متفاوتی را به گردشگران ارائه می دهند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان در خصوص ایجاد اقامتگاه های بوم گردی نیز اظهار کرد: هدف ما از ایجاد این اقامتگاه ها ترویج آداب و رسوم سنتی و احیای بافت های تاریخی و همچنین حفظ خانه های تاریخی است.

در طرح های بوم گردی که امسال در دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح شد، بیش از 20 میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی صورت گرفته است.

نصیری در خصوص تسهیلات واحدهای اقامتی بوم گردی هم خاطرنشان کرد: با هماهنگی این اداره کل با صندوق کارآفرینی امید استان یزد به بوم گردی های استان تسهیلات کم بهره تعلق گرفته است و امیدواریم با همکاری بیشتر بین این دو ارگان، شاهد افزایش تعداد اقامتگاه های بوم گردی در سطح استان در راستای رفاه حال گردشگران باشیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1