کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در ایستگاه پایانی

6 فوریه 2017 - 22:00 dsfr.ir/ar746

کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در ایستگاه پایانی
میثم رودکی / دنیای سفر
بازدید راهنمایان گردشگری از خانه طباطبایی ها در کاشان

آئین اختتامیه کنوانسیون جهانی #راهنمایان #گردشگری شامگاه دوشنبه در #هتل نگارستان #کاشان برگزار شد.

به گزارش دنیای سفر، در این آئین که با حضور راهنمایان گردشگری از سراسر جهان برگزار شد، فرماندار کاشان خطاب به راهنمایان گردشگری گفت: تفاوتی که از چهره اسلام و مسلمانان در ایران و دیگر کشورهای جهان وجود دارد را با سفر به ایران احساس خواهید کرد.

حمیدرضا مومنیان، از «گل محمدی» به عنوان یکی از مظاهر برجسته کاشان نام برد و گفت: این گل به نام پیامبر اعظم مسلمانان جهان حضرت محمد مصطفی (ص) نامگذاری شده و نشانه مهر و محبت، نوع دوستی و صلح طلبی مسلمانان است. نوع دوستی، صلح طلبی و مخصوصا مهربانی و صمیمت مردم ایران اسلامی و به ویژه کویرنشینان بسیار مثال زدنی است.

معاون استاندار اصفهان هم چنین از شهر کاشان به عنوان یکی از نمادهای بزرگ ترین و برجسته ترین میراث بشری نام برد و افزود: شهرستان کاشان تمدن 7 هزار و 500 ساله سیک و خانه های تاریخی با معماری های فاخر و چشم انداز بسیار ارزشمند را در خود جای داده است.

مومنیان گفت: مردم این منطقه تهدیدهای جغرافیایی اعم از کم آبی، کویر و خشکسالی را برای خود به فرصت تبدیل کردند که می توان با مشاهده آثار هنری، صنایع دستی و هنرهای سنتی این ادعا را تایید کرد.

در پایان این مراسم، اغلب راهنمایان گردشگری شرکت کننده در کنوانسیون راهنمایان گردشگری 2017 راهی تهران شده تا به کشورشان باز گردند.

گفتنی است، کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری همچنان ادامه دارد. برنامه های کنوانسیون فردا با بازدید از تپه سیلک، باغ فین و شهر زیرزمینی نوش آباد به پایان می رسد و باقی راهنمایان گردشگری که حدودا 100 نفر هستند، ایران را ترک خواهند کرد.

راهنمایان گردشگری قبل از کاشان از شهرهای تهران، قزوین، زنجان، همدان، شیراز، یزد، میبد و اصفهان نیز بازدید کرده بودند و صبح امروز توسط قطار ویژه به کاشان وارد شدند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1