2 ژوئن 2020 - 03:32

دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری با حضور 21 کشور برگزار می شود

5 فوریه 2017 - 09:00 dsfr.ir/b50nj

دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری با حضور 21 کشور برگزار می شود
amancash.ir
نمایشگاه بین المللی سفر گوانگجو 2016

دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته 18 تا 21 بهمن با حضور شرکت ها و بخش خصوصی گردشگری 21 کشور در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

نشست رسانه ای دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته  16 بهمن با حضور مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری، فرهاد امینیان مدیر اجرایی نمایشگاه، پوریا سوری مدیرکل مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، و خبرنگاران رسانه های مختلف برگزار شد.

معاون گردشگری در این نشست با اشاره به اهمیت برگزاری این نمایشگاه گفت: «یکی از هدف گذاری های اصلی ما در حوزه گردشگری که معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری کشور است در برگزاری نمایشگاه گردشگری تحقق می یابد.»

این نمایشگاه فرصتی است برای گردهمایی و شناخت فعالان عرصه گردشگری با یکدیگر. نمایشگاه دهم با شعار "ایران رامتفاوت ببینیم" در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا خواهد شد.

رحمانی موحد اضافه کرد: «تمرکز ما در این نمایشگاه متنوع کردن حضور بخش خصوصی بوده است و، با توجه به محدودیت های موجود در فضا، تلاش کرده ایم تا حد امکان این هدف محقق شود. نمایشگاه دهم از نظر کیفی و کمّی رشد داشته است.»

در سالنِ 38 نمایشگاه، معرفی ایران به صورت 7 منطقه مورد توجه قرار می گیرد و مشارکت بین استان ها در این سالن به چالش کشیده می شود.

وزرای گردشگری کشورهای عراق، افغانستان، لبنان، زیمباوه، آفریقای جنوبی و هیأت هایی از کشورهای ترکیه و روسیه در مراسم افتتاح این نمایشگاه حضور خواهند داشت. همچنین ممکن است هیأت هایی نیز از کشورهای سوئیس و قزاقستان در مراسم افتتاحیه حضور داشته باشند.

سیاست گذاری و ریل گذاری نمایشگاه بین المللی گردشگری در مسیر درستی قرار گرفته است، اما همچنان نیازمند استفاده از تجربه موفق سایر کشورها در زمینه برگزاری نمایشگاه های گردشگری هستیم.

معاون گردشگری، با تأکید بر اینکه نمایشگاه گردشگری باید از سطح منطقه ای به بین المللی سوق پیدا کند، تصریح کرد: «در نمایشگاه دهم که با حضور 21 کشور از کشورهای هدف گردشگری برگزار می شود، به برگزاری یک نمایشگاه بین المللی نزدیک شده ایم.»

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه ها

  • زهرا كلانتري 5 فوریه 2017 - 09:29

    در توسعه صنعت گردشگري در كشور از پيشگامان اين صنعت در دنيا باشيم

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1