سفیران صلح در «نارین قلعه» شهر میبد

4 فوریه 2017 - 22:00 dsfr.ir/xp1k4

سفیران صلح در «نارین قلعه» شهر میبد
میثم رودکی / دنیای سفر
بازدید راهنمایان گردشگری از نارین قلعه میبد

اعضای کنوانسیون جهانی #گردشگری که به استان #یزد سفر کرده اند امروز از نارین قلعه، یخچال و کاروانسرای شهر #میبد دیدن کردند.

به گزارش دنیای سفر، بیش از 300 نفر از راهنمایان گردشگری از 45 کشور جهان که به منظور شرکت در هفدهمین کنوانسیون راهنمایان گردشگری در ایران حضور دارند امروز شنبه از نارین قلعه بازدید کردند.

مردم، مسئولان و دانش آموزان میبدی استقبال گرمی از مهمانان خارجی خود به عمل آوردند و با چای، کلوچه، نان محلی، انواع شیرینی و پسته از راهنمایان گردشگری پذیرایی کردند.

در پایان این مراسم راهنمایان گردشگری با بر سر گرفتن مقواهای سفید و ایجاد طرح «سفیر صلح» پیام صلح کشور ایران را به جهانیان یادآور شدند.

این راهنمایان پس از سفر به استان فارس، شامگاه پنجشنبه وارد استان یزد شده و صبح و عصر جمعه نیز از جاذبه های گردشگری مرکز استان یزد دیدن کرده بودند.

اعضای کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری پس از بازدید از شهرستان میبد، استان یزد را به مقصد اصفهان ترک کردند.

راهنمایان گردشگری عضو کنوانسیون گردشگری جهانی به منظور شرکت در کنوانسیون بین المللی راهنمایان گردشگری 2017 که به میزبانی ایران در حال برگزاری است، از هفته گذشته در آیین افتتاحیه، همایش ها، تورهای تهرانگردی و مراسم اختتامیه کنوانسیون در تهران حاضر شدند.

این رویداد گردشگری، مهم ترین گردهمایی راهنمایان جهان است و هر 2 سال یک بار، زیر نظر مستقیم فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری در یکی از کشورهای عضو برگزار می شود.

گفتنی است؛ نارین قلعه یا کهن دژ مهم ترین بنای تاریخی شهرستان میبد، از بناهای مربوط به دوره اشکانی و قبل از اسلام است. مساحت این قلعه 3 هکتار و بنا در 7 طبقه و دارای برج و بارو و دربندهای متعدد است و بالای تپه ای مسلط بر شهر میبد قرار دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1