28 فوریه 2020 - 06:21

بازدید چهره های فرهنگی ترکیه از ایران

4 فوریه 2017 - 15:00 dsfr.ir/ap9mt

بازدید چهره های فرهنگی ترکیه از ایران
qudsonline.ir
اعزام تور گردشگری فرهنگی ترکیه به ایران

تعدادی از چهره ها و افراد موثر و مشهور فرهنگی کشور ترکیه در قالب یک تور ایرانگردی با هدف آشناسازی با مسیرهای توریستی و جاذبه های گردشگری ایران، عازم کشورمان شدند.

عبدالرضا راشد، وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول روز شنبه گفت: رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی با همکاری سفارت ایران در ترکیه، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و آژانس مسافرتی ژورک، تور آشناسازی چهره های موثر فرهنگی ترکیه با جاذبه های گردشگری ایران را برنامه ریزی کرده اند.

در قالب این تور گردشگری 35 نفر از چهره های موثر فرهنگی ترکیه عازم ایران شدند.

این گروه، از فرودگاه امام خمینی(ره) عازم شهر زیارتی قم شده و از آستان مقدس حضرت معصومه (س) و موزه آستان بازدید کرده سپس به شهر کاشان رفته و از جاذبه های توریستی این شهر دیدن می کنند.

این تور در ادامه به شهر هنر اصفهان رفته و با جاذبه های چشم نواز و تاریخ و فرهنگ ایران زمین مانند میدان نقش جهان، عالی قاپو و چهل ستون آشنا می شوند.

تور گردشگران فرهنگی ترکیه در ادامه از اصفهان عازم مشهد مقدس شده و ضمن زیارت مرقد امام هشتم، از موزه و کتابخانه آستان قدس رضوی، آرامگاه فردوسی و جاذبه های توریستی مشهد مقدس بازدید کرده و در ادامه به شهر نیشابور رفته و از شهر علم و ادب و عرفان و اماکن تاریخی و فرهنگی این منطقه بازدید می کنند.

این گروه فرهنگی ترکیه در تهران ضمن بازدید از برج میلاد و یک برنامه تهرانگردی و آشنایی با تهران امروز و بازدید از اماکن فرهنگی، هنری و گردشگری تهران به برنامه خود پایان خواهند داد.
وی هدف از این برنامه را توسعه شناخت خارجیان از جاذبه های گردشگری ایران عنوان کرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1