16 اکتبر 2019 - 03:36

قزوین؛ میزبان اعضای کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری 2017

4 فوریه 2017 - 11:00 dsfr.ir/yx2aj

قزوین؛ میزبان اعضای کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری 2017
isna.ir
حضور اعضای کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری 2017 در استان قزوین

این همایش بیشتر برای حرفه ای شدن راهنماها و ارتقا کاری آن ها ترتیب داده می شود و خیلی واضح است که هر یک از راهنماها نماینده و سفیر منطقه و یا کشور خود هستند.

"استانیسلاو ولمن"

«پراگ» دو سال پیش میزبان رویدادی بین المللی بود که امروز ایران آن را با ۳۰۰ راهنمای گردشگری تجربه می کند که شاید بزرگترین کنجکاوی درباره ی آن، چگونگی اثرگذاری این راهنمایان بر جابه جایی گردشگران و افزایش آمارهای سفر به ایران، باشد.

«استانیسلاو ولمن» Stanislav Voleman رییس انجمن راهنمایان گردشگری جمهوری چک؛ که دو سال پیش در شهر پراگ میزبان کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری بود، پاسخ دادن به این سوال را چندان آسان ندانست و گفت: موضوع این دوسالانه بیشتر از آن که جذب گردشگر باشد، ارتقاء دانشِ راهنماهای محلی است که می خواهند شهر و یا کشور خود را به بهترین شیوه معرفی کنند.

او مشخصا در پاسخ به این سوال که آیا حضور راهنماهای گردشگری در پراگ باعث شد در این دو سال تورهای بیشتری به کشور تان وارد شود و یا شمار گردشگران چک افزایش یابد؟ فقط این را توضیح داد که «این همایش بیشتر برای حرفه ای شدن راهنماها و ارتقا کاری آن ها ترتیب داده می شود و خیلی واضح است که هر یک از راهنماها نماینده و سفیر منطقه و یا کشور خود هستند» و در تکمیل آن گفت: ما می خواهیم بهترین شیوه و معرفی را برای شهر و کشور خود داشته باشیم و این دیدارهای بین المللی فرصتی برای بیشتر یاد گرفتن و انتقال دانش و تجربه ها است.

این راهنمای تورهای گردشگری پراگ، موقعیت راهنمایان ایرانی را خیلی شبیه به وضعیت راهنماهای کشورش دانست و افزود: در کشور ما هم راهنماهای محلی همانند پزشکان و یا سیاست مداران این موقیعت را ندارند که براحتی در کنفرانس ها و رویدادهای بین المللی شرکت کنند.
واقیعت آن است که درگیر کردن راهنماهای محلی در رویدادهای بین المللی کار چندان ساده ای نیست، ولی همه ما در این راه قدم گذاشته ایم تا سازمان های بین المللی را در ارتباط بیشتر با جامعه ی محلی قرار دهیم.

رییس انجمن راهنمایان گردشگری جمهوری چک معتقد است: راهنماهای گردشگری وقتی بار اول در چنین رویدادهایی شرکت کنند، بعد از آن بیشتر علاقمند می شوند مشارکت های بین المللی داشته باشند، چون وقتی در این رویدادها یکدیگر را ملاقات می کنیم می توانیم از همدیگر بیشتر یاد بگیریم.

«ولمن» همچنین گفت: راهنمایان ایرانی توانستند بهترین میزبانی را داشته باشند و موفق شدند قالبی حرفه ای و خوب برای گردهمایی بین المللی راهنمایان ارائه دهند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1