25 فوریه 2020 - 14:46

ابراز تمایل روس ها برای بررسی اسناد کاخ گلستان

1 فوریه 2017 - 13:00 dsfr.ir/c68lq

ابراز تمایل روس ها برای بررسی اسناد کاخ گلستان
میثم رودکی / دنیای سفر
تابلویی در کاخ موزه گلستان

ایران شناسان روس برای بررسی، شناسایی و چاپ آلبوم ها و اسناد موجود در #کاخ - #موزه #گلستان، ابراز تمایل کردند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، سیداحمد محیط طباطبایی - مشاور رییس پژوهشگاه - با اعلام این خبر گفت: در این نمایشگاه که با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم)، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و کاخ گلستان برگزار شد، آثار اهدایی و خریداری شده توسط پادشاهان قاجار در قرن 19 میلادی موجود در کاخ به نمایش گذاشته شده است.

او با اشاره به حضور هیأت روس در این نمایشگاه اظهار کرد: پس از این بازدید، هیأت ایران شناسان روس به بررسی، شناسایی و چاپ آلبوم ها و اسناد موجود در کاخ گلستان با همکاری این کشور، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و کاخ گلستان ابراز تمایل کردند.

بررسی آثار ایرانی در موزه های مسکو

محیط طباطبایی بیان کرد: سرانجام تصمیم گرفته شد تا در این پروژه، آثار ایرانی موجود در کاخ - موزه ها و مرکز اسناد مسکو نیز بررسی شود.

او همچنین گفت: در این ارتباط به همت وزارت امور خارجه و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، نشستی پژوهشی در ارتباط با معرفی ویژگی ها و فراز و نشیب های روابط ایران و روسیه در معاونت پژوهشی وزارت امور خارجه برگزار شد.

نمایشگاه آثار اهدایی تزارهای روس به شاهان قاجار به مناسبت پانصد و پانزدهمین سالگرد روابط ایران و روسیه در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گشایش یافت.در مراسم افتتاح این نمایشگاه، سفیر و اعضای سفارت روسیه و ایران شناسان روس حضور داشتند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1