14 دسامبر 2019 - 17:27

همکاری گردشگری نخجوان و آذربایجان غربی

1 فوریه 2017 - 10:30 dsfr.ir/8w1vg

همکاری گردشگری نخجوان و آذربایجان غربی
اولدوز توریسم
نخجوان شهرستانی در مرکز جمهوری خودمختار نخجوان آذربایجان است.

زمینه و ظرفیت‌های لازم برای همکاری‏ های #گردشگری #ایران و #نخجوان فراهم است.

"وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری خودمختار نخجوان"

به گزارش «ایرنا» «ناتوان قدیم اوا» وجود ظرفیت‏ و قابلیت‏های متعدد در بخش‏های گردشگری، فرهنگی و هنری این کشور را تشریح و بر همکاری‌های دوجانبه فرهنگی و گردشگری تاکید کرد. او افزود: «برنامه‏های توسعه عرصه‏های فرهنگی، گردشگری و هنری در نخجوان در حال اجرا است و بیش از 1200 مکان تاریخی و 28 موزه در نخجوان وجود دارد.»

در ادامه این دیدار، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان آذربایجان غربی نیز اظهار کرد: «اشتراکات تاریخی، فرهنگی و ادبی متعددی برای همکاری وجود دارد و استان آذربایجان غربی با داشتن رتبه هفتم گردشگری در سطح ملی، 1500 مکان تاریخی در فهرست ملی و دو بنای تاریخی در فهرست جهانی آماده همکاری در این زمینه است.»

جباری سپس آمادگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان آذربایجان غربی را برای اجرای برنامه‏های مشترک در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری اعلام کرد. ازهاری، عضو هیات‌مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در این نشست، با اشاره به نزدیکی جغرافیایی منطقه آزاد ماکو به نخجوان، علاقه‌مندی سازمان منطقه آزاد ماکو را برای اجرای برنامه‏های مشترک در حوزه‏های فرهنگی، هنری و گردشگری، مورد تاکید قرار داد.

وابسته فرهنگی ایران در نخجوان نیز از مساعدت‏ و همکاری‏های صورت پذیرفته در توسعه تعاملات هنری، فرهنگی و ... تشکر و قدردانی کرد. پس از این دیدار، هیات استانداری آذربایجان غربی راهی باکو شدند تا با مسوولان عالی‏رتبه جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‏وگو کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1