25 فوریه 2020 - 15:47

ضعف در تبلیغ ظرفیت های گردشگری ایران

1 فوریه 2017 - 10:00 dsfr.ir/qc7xy

ضعف در تبلیغ ظرفیت های گردشگری ایران
میثم رودکی / دنیای سفر
اختتامیه کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در هتل هما تهران

میزبانی #ایران از #راهنمایان #گردشگری جهان، این امیدواری را به وجود آورده است که ضعف در تبلیغ ظرفیت های گردشگری تا حدی برطرف شود.

"عضو هیأت رییسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس"

ولی الله نانواکناری با اشاره به اینکه کشورمان رتبه دهم جاذبه های تاریخی و رتبه پنجم جاذبه های طبیعی دنیا را دارد، گفت: بنابراین برگزاری کنوانسیون 2017 راهنمایان گردشگری جهان در کشورمان می تواند زمینه ورود گردشگران بیشتری را به سرزمین کهن مان ایجاد کند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راهنمایان گردشگری جهان از 45 کشور که برای شرکت در کنوانسیون به ایران آمده اند میتوانند پیام صلح و دوستی مردم ایران را به دنیا اعلام کنند، اظهار کرد: باید طی چند روز برگزاری این رویداد جهانی، راهنمایان گردشگری را با ظرفیت های خاص و چشمگیر کشورمان آشنا کرد.

وی با انتقاد از اینکه علی رغم بهره مندی از جاذبه های طبیعی و تاریخ ولی وضعیت زیرساخت های گردشگری در کشور نامناسب است، ادامه داد: برای توسعه زیرساخت ها باید اعتبارات مناسبی در نظر گرفته شود زیرا زمانی که تورگردانان خارجی در ایران حاضر می شوند حتما امکانات و خدمات رفاهی را بررسی می کنند و این مهم می تواند تاثیر منفی در جلب نظرشان بگذارد.

نانواکناری با بیان اینکه متاسفانه هم اکنون خدمات رفاهی بین راهی محدودی برای گردشگران ارائه می شود، افزود: متاسفانه در برخی از نقاط پر جاذبه کشورمان مانند مازندران هنوز یک هتل 5 ستاره با استانداردهای بین المللی وجود ندارد که ضعف صنعت گردشگری محسوب می شود؛ باید با ارائه تسهیلات و روان سازی اجرای قوانین، از ظرفیت بخش خصوصی در این عرصه بهره برد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: متاسفانه در حوزه تبلیغ ظرفیت های گردشگری عملکرد مناسبی نداشته و ضعیف بوده ایم لذا با میزبانی کنوانسیون 2017 راهنمایان گردشگری جهان می توان این ضعف را کمی برطرف کرد.

عضو هیأت رییسه فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید برنامه ریزی مستمری در صنعت گردشگری صورت گیرد تا بتوان به اهداف در نظر گرفته شده در چشم انداز بیست ساله 1404 دست یابیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1