بازتاب مثبت کنوانسیون جهانی راهنمایان ایران در خبرگزاری افه

1 فوریه 2017 - 09:00 dsfr.ir/yc7wj

بازتاب مثبت کنوانسیون جهانی راهنمایان ایران در خبرگزاری افه
میثم رودکی / دنیای سفر
اختتامیه کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری

خبرگزاری افه اسپانیا در خصوص هفدهمین #کنوانسیون جهانی #راهنمایان #گردشگری که در #ایران در حال برگزاری است، گزارشی منتشر کرده است.

خبرگزاری افه اسپانیا در گزارشی پیرامون هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری که این روزها در تهران در حال برگزاری است، نوشت: «شرکت کنندگان در این گردهمایی بر فرصت های گردشگری ایران از لحاظ میراث فرهنگی و امنیت تاکید کرده اند و احساس بسیار خوشایندی از ایران دارند.»

این خبرگزاری در گزارش خود ضمن اشاره به سخنرانی رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران در افتتاحیه این کنوانسیون، خاطرنشان کرد: «مقامات ایرانی در این مراسم سعی کردند تصویری که سال ها از ایران به عنوان کشوری بسته و مخالف با غرب القا شده بود را پاک کنند و نشان دهند چگونه می توانند بر مسافران بالقوه تاثیرگذار باشند.»

بر اساس این گزارش، خوآن ایگناسیو، مسوول بخش مالی کنفدراسیون اسپانیایی راهنمایان تور و نماینده اسپانیا در این کنوانسیون تاکید کرده که دیدگاه بسیار مثبتی نسبت به ایران یافته است. او گفته که ایران بسیار بازتر از آن است که تصور می کرده و از لحاظ فرهنگی، بی نهایت غنی است و مردمی بسیار مهربان دارد. وی با تاکید بر اینکه تعداد حضور گردشگران در ایران رو به افزایش خواهد بود، افزوده است: «این موضوع به خاطر وضعیت مناسب امنیت در این کشور است؛ وضعیتی که نمی توان آن را با کشورهای همسایه که دست به گریبان معضل تروریسم هستند، مقایسه کرد.»

طبق گزارش افه، ایگناسیو در راس یک گروه 20 نفری از راهنمایان تور اسپانیایی به ایران سفر کرده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « روزنامه دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1